Seminarium TRIZ - Twórczego myślenia i wynalazczości można się nauczyć

• Program.
  • Seminarium TRIZ - Twórczego myślenia i wynalazczości można się nauczyć
  • Miejsce:  Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 53
  • Termin: 16 maja 2017 godz. 10.00
  • Patronat:  Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Prof. dr hab. Piotr Stepnowski

W dniu 16 maja o godzinie 10.00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego wystąpi prof. Mark Barkan, adiunkt University of Tennessee, praktyk TRIZ w stopniu Master, dyrektor zarządzający Międzynarodowego Stowarzyszenia MA TRIZ. Tematem wystąpienia będzie: “Creativity and problem solving are must have skills for 21st century”.

Zaproszenie na wykład prof. M. Barkana adresowane jest zarówno do wykładowców, jak i do studentów Uniwersytetu Gdańskiego, a w szczególności do kadry zarządzającej jednostkami naukowymi, jednostkami ds. rozwoju uczelni, naukowców – wynalazców, pracujących nad patentami, pracowników naukowo – dydaktycznych prowadzących prace badawcze, doktorantów.

Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ) to efektywna metoda opracowywania innowacyjnych rozwiązań wykorzystywana w wielu światowych firmach z różnych branż i wykładana na wielu uczelniach. Najbardziej znani użytkownicy TRIZ to koncerny takie jak Samsung, General Electric, Hunday, Kia Motors, Boeing, IBM, INTEL. W Polsce metoda ta dopiero zaczyna być poznawana i wdrażana w firmach, ale nie jest jeszcze wykładana na żadnej polskiej uczelni. Warto zatem dowiedzieć się o tym, co stanowi o popularności TRIZ i jak stała się ona przedmiotem zajęć na uczelniach w USA i w Europie Zachodniej (na przykładzie Włoch).

Po wykładzie prof. M. Barkana odbędzie się część informacyjna, podczas której będzie można dowiedzieć się więcej na temat obecności TRIZ w Polsce:  o działającym od niedawna Towarzystwie Naukowo-Przemysłowym TRIZ Polska,  o możliwych źródłach finansowania szkoleń, nauczania semestralnego, badań powiązanych z metodą TRIZ, a także o zaplanowanej na wrzesień bieżącego roku konferencji TRIZfest 2017 - spotkaniu teoretyków i praktyków TRIZ z całego świata zrzeszonych w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia MA TRIZ.

Zapraszamy!

dr Monika Woźniak

Wydział Zarządzania UG

monika.wozniak@ug.edu.pl