Wykład i koncert z cyklu ROMANTYZM [IR]RACJONALNY

Polskie Towarzystwo Studiów nad Europejskim Romantyzmem

oraz Wydział Filologiczny UG

zapraszają na wykład i koncert z cyklu

ROMANTYZM [IR]RACJONALNY

22 lutego 2017 - Sala Teatralna UG (019)

ul. Wita Stwosza 51, s. 019, godz. 13.15 – 14.45.

Ewa Nawrocka, Literacka romantyczna wizja Ukrainy

Maciej Baczyński, koncert fortepianowy.

W programie:

• F. Liszt - Sonet 104 del  Petrarca s. 161 nr 5
  • F. Chopin - Ballada F dur op 38
  • F. Liszt - Rapsodia węgierska cis moll nr 2
  • J. Brahms - 7 Fantazji op. 116

Profesor Ewa Nawrocka - wieloletni Kierownik Zakładu Teorii Literatury Instytutu Filologii Polskiej UG; wiceprezes Polskiego Towarzystwa Szekspirowskiego; członek Zarządu Fundacji

im. Stanisławy Fleszarowej-Muskat; badaczka historii literatury, romantyzmu polskiego i jego związków z kulturą europejską, literatury Wybrzeża Gdańskiego; znawczyni Szekspira i szekspiryzmu. Ważniejsze publikacje: Dramaty mistyczne Juliusza Słowackiego (1992); Szekspir Słowackiego (1993); Juliusz Słowacki od aniołów (2001); „Polski Hamlet nad Bałtykiem” (2004).

Maciej Baczyński - student II roku studiów I stopnia Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala i Sławomira Wilka. Ukończył I oraz II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Gdańsku-Wrzeszczu pod okiem Małgorzaty Skitek-Staniszewskiej. Jest laureatem ogólnopolskich jak i międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in.: I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie 2013, II miejsce w Drugim Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów w Rydze 2014 oraz III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Goerlitz 2015.

Data publikacji: środa, 15. luty 2017 - 11:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 15. luty 2017 - 11:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka