Multidyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. Sen, marzenia senne

na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego

zaprasza na Multidyscyplinarną Konferencję Naukową

"Sen, marzenia senne",

która odbędzie się 21.01.2017 r.

na Wydziale Filologicznym, ul. Wita Stwosza 55 w salach 3.65 i 3.66.

Konferencja ma charakter międzynarodowy. Planujemy jednak uwzględnić także blok z prezentacjami w języku polskim.
Interesują nas różnorodne ujęcia tematu: zarówno perspektywa literatury i sztuki, jak i nauk medycznych, społecznych, neurologicznych, a także sen w wierzeniach czy religiach. Jesteśmy otwarci na wszelkie dziedziny wiedzy, a także prezentacje, podczas których uczestnik opowie o własnych snach.
Celem konferencji "Sen, marzenia senne" jest zebranie możliwie szerokiej wiedzy na temat funkcjonowania snu i marzeń sennych w refleksji różnych środowisk. Po wydarzeniu naukowym planujemy publikację wybranych artykułów, dzięki której zaprezentujemy różnorodne podejścia do śnienia.
Organizatorem wydarzenia jest Pracownia Badań Nad Snem, Pamięcią i Wyobraźnią na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.
Planowana publikacja o charakterze międzynarodowym.

Data publikacji: piątek, 9. Wrzesień 2016 - 09:21; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 19. Styczeń 2017 - 09:18; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka