Wykład Zastępcy Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Johna C. Lawa

W środę 23 marca 2016 odbyło się spotkanie Zastępcy Szefa Misji Stanów Zjednoczonych w Polsce, Johna C. Lawa ze studentami na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. John C. Law wygłosił wykład zatytułowany „Stosunki polsko-amerykańskie i wybory prezydenckie w USA”. Studenci, w przeważającej części Amerykanistyki z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki, zadawali Ambasadorowi USA trudne pytania o politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych i zagrożenia związane z sytuacją na świecie oraz ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w Ameryce. Ambasador pogratulował studentom wyboru Amerykanistyki jako przedmiotu studiów i podkreślił dobrą współpracę między Polską a Stanami Zjednoczonymi w wielu kluczowych kwestiach międzynarodowych takich, jak m.in.: przeciwdziałanie terroryzmowi.

Władze rektorskie na Wydziale Filologicznym reprezentował Prorektor ds. Rozwoju i Finansów, prof. dr hab. Mirosław Szreder, a władze Wydziału: Dziekan Wydziału Filologicznego, prof. UG, dr hab. Andrzej Ceynowa oraz Dyrektor Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki, prof. dr hab. Marek Wilczyński.

Z sylwetką Zastępcy Ambasadora USA, Johna C. Lawa można zapoznać się na stronie Ambasady USA w Polsce.

Galeria zdjęć z wykładu:

Data publikacji: piątek, 18. Marzec 2016 - 12:26; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 31. Marzec 2016 - 14:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka