Wizyta w Bibliotece PAN-u

W styczniu 2016 roku grupa studentów III roku uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez dr Marię Otto – kustosza Zbiorów Specjalnych Biblioteki PAN-u w Gdańsku. Studenci zapoznali się z historią Biblioteki, drukarstwa europejskiego i dawnych technik introligatorskich oraz mieli możliwość obejrzenia najciekawszych starodruków znajdujących się w Zbiorach Specjalnych. Wśród nich znalazła się jedna z książek należących do włoskiego humanisty i bibliofila, markiza Bonifacia d’Orii, który z wdzięczności za uratowanie przez gdańszczan w czasie sztormu na Morzu Bałtyckim ofiarował miastu swój księgozbiór.

Pracownicy Biblioteki zapraszają Studentów do korzystania ze zbiorów, do udziału w organizowanych wydarzeniach ( wykładach, wystawach, Nocy Muzeów) oraz do odwiedzania strony internetowej Biblioteki.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: sobota, 27. luty 2016 - 11:25; osoba wprowadzająca: Helena Walczak Ostatnia zmiana: sobota, 27. luty 2016 - 11:25; osoba wprowadzająca: Helena Walczak