Konferencja jubileuszowa skandynawistyki gdańskiej

Katedra Skandynawistyki ma zaszczyt zaprosić na międzynarodową konferencję naukową Jubileusz Skandynawistyki Gdańskiej, która odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2016 roku. Wydarzeniem tym pragniemy upamiętnić czterdziestolecie skandynawistyki, kierunku prowadzonego  na Uniwersytecie Gdańskim od roku akademickiego1975/1976.
Nasza konferencja stawia sobie  za cel realizację następujących  zadań:
  1. Prezentacja naukowych zainteresowań skandynawistów
Badania skandynawistyczne  są polem, w którym dociekania filologiczne krzyżują się z eksploracjami, wynikającymi z  traktowania skandynawistyki jako studiów obszarowych.
W pierwszym dniu (25.4.15) przewidziane są obrady w następujących panelach tematycznych :
  1. Kultura, literatura, język.
  2. Media, społeczeństwo,  historia.
  3. Translatoryka.
 Języki robocze: angielski –duński –norweski –  szwedzki.
Istnieje również możliwość  wygłoszenia referatu w języku polskim. Osoby wygłaszające referat w języku polskim proszone są o nadesłanie jednostronicowego (ok. 2000 znaków) streszczenia w języku angielskim do 10. kwietnia 2016 roku.
  1. Umacnianienaukowych i artystycznych inicjatyw studenckich
Gospodarzami drugiego dnia (26.4.15) będą studenci skandynawistyki. Zgodnie z długoletnią tradycją studencki dzień konferencyjny stwarza okazję do prezentowania projektów prac dyplomowych, a także przeglądu studenckich dokonań translatorycznych i artystycznych.
  1. Integrowanie  środowiska skandynawistycznego
Pierwszego dnia przewidziana jest dyskusja panelowa, podejmująca temat  wspólnych działań i projektów zarówno naukowych, jak i dydaktycznych
Opłaty:  Udział w konferencji jest bezpłatny.
Termin zgłoszenia: Prosimy o zgłoszenie udziału z tematem dwudziestominutowego referatu do 21. lutego 2016 roku na adres prof. UG, dr hab. Marii Sibińskiej,  films@univ.gda.pl

Data publikacji: poniedziałek, 1. luty 2016 - 10:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 1. luty 2016 - 11:23; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka