Turkologia na Neofilologii na Wydziale Filologicznym UG | Wydział Filologiczny

Turkologia na Neofilologii na Wydziale Filologicznym UG

20 listopada 2015 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego partnerską wizytę złożyli Serdar Davran, Honorowy Konsul Generalny Republiki Turcji w Gdańsku oraz prof. dr. Hikmet Koçak Rektor Atatürk University. Na Uniwersytecie Atatürk w mieście Erzurum we wschodniej Turcji na 22 Wydziałach studiuje 150 tysięcy studentów. Przedstawiciele Republiki Turcji podpisali umowę o współpracy naukowej z Uniwersytetem Gdańskim reprezentowanym przez Prorektora ds. Nauki prof. dr. hab. Grzegorza Węgrzyna i Wydziałem Filologicznym reprezentowanym przez Dziekana prof. UG, dr. hab. Andrzeja Ceynowę. Dziekan Wydziału otrzymał medal pamiatkowy Uniwersytetu Atatürk.  Rozmowy na Wydziale Filologicznym mają na celu powołanie w najbliższej przyszłości turkologii na gdańskiej neofilologii.

Tekst i zdjęcie: dr Anna Malcer-Zakrzacka

Turcja