Chiński Nowy Rok - Rok Kozy

Spokój i harmonię przyniesie Rok drewnianej Kozy, który zgodnie z chińskim kalendarzem, nastąpi z pod koniec lutego 2015 r. Z tej okazji Sinologia UG, Instytut Konfucjusza UG oraz Centrum Studiów Azji Wschodniej UG zapraszają na obchody Chińskiego Nowego Roku na Uniwersytecie Gdańskim, które będą miały miejsce 24 lutego w Auli Wydziału Prawa i Administracji UG o godzinie 15.00.

Organizatorzy, jak co roku, przygotowali wiele niespodzianek. Oprócz przepowiedni na Rok Kozy, w programie przewidziano m.in. Quiz Konfucjusza z nagrodami, pokazy mody, kaligrafii oraz sztuki walki wushu przygotowany przez dr Krzysztofa Brzozowskiego z Wydziału Chemii i jego podopiecznych. Ponadto podczas spotkania będzie miała miejsce promocja najnowszej książki Edwarda Kajdańskiego – Polacy na Dalekim Wschodzie. Inżynier Kazimierz Grochowski, Czyngis-chan i złoto barona Ungerna. Oprawę muzyczną zapewnią występy chórów m.in. Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz studentów zarządzania i sinologii UG. Tradycyjnie obchody chińskiego nowego roku zakończy degustacja potraw kuchni chińskiej przygotowana przez restaurację Yang Guang.

Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 18. luty 2015 - 19:59; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Listopad 2022 - 13:26; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka