Body Space Festival już w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend, w dniach 6-8 lutego, w Sopocie rusza wyjątkowy festiwal. Autorski projekt  Body Space Festival Dance – Music to okazja do spotkań z tańcem, muzyką i improwizacją. Przełamywanie schematów, tworzenie wspólnej artystycznej jakości, odkrywanie nowych przestrzeni, ważne spotkania i znakomita zabawa. To wszystko będzie można znaleźć w czasie festiwalu.

Patronat nad festiwalem objęła Katedra Kulturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Czas – 6-8 lutego 2015
Miejsce – Zatoka Sztuki w Sopocie
Organizatorzy Stowarzyszenie Koko Peli, Kino Variatino – Teatr Tańca i Muzyki oraz Dance Is In The Air (DIITA)

PRORRAM na stronie: http://bodyspacefestival.com/

Body Space Festival to autorski projekt Anny Haracz (Kino Variatino) i Marii Muskat (Dance Is In The Air – DIITA). Celem wydarzenia jest stworzenie wspólnej przestrzeni dla tancerzy i muzyków improwizatorów do działań artystycznych, prowadzenia warsztatów i wymiany doświadczeń. Festiwal jest kierowany nie tylko do profesjonalistów i fanów tańca, ale do wszystkich osób, ceniących sobie wyrażanie swoich pasji poprzez ruch i improwizację, stąd festiwalowa formuła wspólnych spotkań w różnych odsłonach – spektaklach, jamach, warsztatach przestrzeni dźwięku, ciała, ruchu i osobowości.

- Festiwal powstał z potrzeby roztańczenia Trójmiasta, stworzenia możliwości tańca dla wszystkich oraz pokazania jak wiele fascynujących twarzy ma taniec. Kino Variatino i DIITA to doskonałe połączenie doświadczenia wyniesionego z działań związanych ze sztuką oraz kompetencji zdobytych podczas wieloletniej pracy w businessie i mediach. Dlatego BODY SPACE to unikalne miejsce spotkań dla wszystkich osób zainteresowanych tańcem Chcemy „roztańczyć” jak najwięcej ludzi w Trójmieście – zapowiadają organizatorki.

Body Space Festival firmują znani muzycy, tancerze i grupy  muzyczne: Iwona Olszowska, Michał Ratajski, Anna Haracz, Michał Owczarek, Olbrzym i Kurdupel, Olo Walicki, Paweł Osicki, Marcin Janus. Organizatorami są  Stowarzyszenie Koko Peli, Kino Variatino – Teatr Tańca i Muzyki oraz Dance Is In The Air (DIITA), a partnerem festiwalu – Zatoka Sztuki w Sopocie.

Patronat nad festiwalem objęła Katedra Kulturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego.
Partner festiwalu – Zatoka Sztuki w Sopocie
Patronat medialny: Trojmiasto.pl

dr Beata Czechowska-Derkacz , rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
Zdjęcie w galerii