Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla doktora Artura Nowaczewskiego i doktoranta Filipa Szałaska

Dr Artur Nowaczewski z Katedry Teorii Literatury i Krytyki Artystycznej otrzymał półroczne stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii literatura. Stypendium przyznano na przygotowanie książki pod roboczym tytułem Dzienniki bułgarskie.  Ma ona łączyć dziennikowe zapiski podróżne z formą eseju wprowadzającą do narracji istotne zagadnienia z zakresu historii i kultury Bułgarii. Artur Nowaczewski na filologii polskiej prowadzi m.in. warsztaty pisarskie ze studentami specjalizacji publicystyczno-dziennikarskiej oraz wykłada współczesną literaturę faktu. W ubiegłym roku ukazała się jego książka o pobycie w Korei Północnej – Dwa lata w Phenianie.

Filip Szałasek, doktorant Instytutu Filologii Romańskiej, został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na drugą połowę roku 2014. Minister przyznaje świadczenia na realizację określonego przedsięwzięcia osobom, które zajmują się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. W tym wypadku chodzi o prace nad książką poświęconą krytyce muzycznej.
Filip Szałasek publikował między innymi w „Blizie”, „Masce”, „Schulz/Forum”, „Studiach Kulturoznawczych”. Jest autorem bloga płytowego oraz współpracownikiem (byłym lub obecnym) internetowych serwisów i czasopism muzycznych. Obecnie pod kierunkiem profesora Tomasza Swobody przygotowuje rozprawę doktorską o literackich portretach mizantropów.

Naszym Laureatom serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: środa, 2. Lipiec 2014 - 13:12; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 13:29; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka