Międzywydziałowe Naukowo - Artystyczne Koło UG

zapraszana spotkania autorskie młodych poetów:

Urszuli Kulbackiej oraz Tomasza Bąka,

które odbędą się w piątek, 16 maja.
1. O godz. 13.30 w auli 1.43 Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego
2. O godzinie 19.00 w kawiarnio - księgarni „Bookarnia” ul. Haffnera w Sopocie.
Na oba wydarzenia wstęp wolny.
Spotkania poprowadzi poeta i krytyk literacki dr Artur Nowaczewski.

Organizatorzy:
Międzywydziałowe Naukowo - Artystyczne Koło UG

mnak@univ.gda.pl
facebook.com/mnakolo

Urszula Kulbacka - ur. 1992 r. Poetka, studentka Uniwersytetu  Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Debiutowała publikując cykl „drążenie” w antologii „Połów. Poetyckie debiuty 2010”. Laureatka wielu konkursów poetyckich, m.in. nagrody głównej w konkursie im. J. Bierezina, w związku z czym wydała tom wierszy Rdzenni mieszkańcy (2012), nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Poetyckiej Orfeusz oraz nagrodzony w konkursie Złotego Środka Poezji. Pochodzi z Ełku.

Tomasz Bąk – ur. 1991 r. w Tomaszowie Mazowieckim. Poeta, student ekonomii. Nominowany do nagrody głównej konkursu im. Jacka Bierezina (2009, 2010). Zdobywca nagrody głównej w konkursie poetyckim im. Klemensa Janickiego, organizowanym przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (2011) za tom Kanada (2011). Uhonorowany statuetką Silesiusa za debiut literacki (2012).  Mieszka we Wrocławiu.
Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 12. Maj 2014 - 09:07; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Listopad 2022 - 13:26; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski