Apokryfy w literaturze polskiej od średniowiecza do współczesności

Apokryfy w literaturze polskiej od średniowiecza do współczesności

W dniach 21-22 maja br. z inicjatywy Pracowni Badań nad Biblią i Religią w Literaturze Polskiej XIX i Początku XX wieku działającej w ramach Instytutu Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się konferencja naukowa zatytułowana Apokryfy w literaturze polskiej od średniowiecza do współczesności. Na konferencję przybyło ponad trzydziestu pracowników naukowych z kilkunastu ośrodków uniwersyteckich z Polski i zagranicy.

Korpus zaprezentowanych referatów utworzył niezwykle szerokie i żywiołowo dyskutowane spektrum tematyczne, obejmujące teorię i historię literatury, filologiczne interpretacje, językoznawstwo, biblistykę, etykę i chirografię.

• Data: środa, 21 maja 2014 roku, 9:00 do czwartek, 22 maja 2014 roku, 16:00.
  • Miejsce: Wydział Filologiczny UG, Gdańsk ul. Wita Stwosza 55.

Data publikacji: środa, 7. Maj 2014 - 12:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Listopad 2022 - 13:26; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski