Dr Marta Cebera laureatką III nagrody Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego za najlepszą pracę przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej

Miło nam poinformować, że dr Marta Cebera z Zakładu Dramatu, Teatru i Widowisk w Instytucie Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym UG została laureatką III nagrody Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego za najlepszą pracę przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej. Rozprawa nosi tytuł pt. "Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej". Nagroda zostanie wręczona 30 września 2022 podczas wydziałowej inauguracji roku akademickiego Wydziałów Filologicznego i Historycznego w sali Teatralnej im. Jerzego Limona na Wydziale Filologicznym UG.

Konkurs Wydawnictwa UG na najlepszą książkę naukową, dydaktyczną i przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej został rozstrzygnięty, a wśród licznie zgłoszonych książek nagrodzone zostały następujące publikacje:

• NAJLEPSZA KSIĄŻKA NAUKOWA:
  • Anna Żeglińska, Finckensteinowie wschodniopruscy i ich archiwa
  • Paweł Galiński, Zagrożenie fiskalne jednostek samorządu terytorialnego. Uwarunkowania, pomiar, ograniczanie
  • Janina Ciechanowicz-McLean, Globalne prawo ochrony środowiska
• NAJLEPSZA KSIĄŻKA DYDAKTYCZNA:
  • Dobre praktyki w nauczaniu na studiach prawniczych, red. M. Balwicka-Szczyrba, J. Kruczalak-Jankowska
• NAJLEPSZA KSIĄŻKA PRZEDSTAWIAJĄCA REZULTATY PRACY DOKTORSKIEJ:
  • Patryk Kaczmarek, Proces regulacji sektora bankowego w Szwajcarii w ramach demokracji bezpośredniej i systemu federalnego
  • Andrzej Moś, Zasady relacji między Rzecząpospolitą Polską a Kościołem katolickim w zakresie ochrony kościelnych dóbr kultury
  • Marta Cebera, Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej.
Główną nagrodą w konkursie dla laureatów wszystkich kategorii jest prawo opublikowania nieodpłatnie w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego kolejnej książki w okresie 7 lat od rozstrzygnięcia konkursu. Nagrodami za 2. i 3. miejsce są wybrane przez laureata egzemplarze książek opublikowanych w Wydawnictwie (odpowiednio za kwotę 600 zł i 300 zł).

Pani dr Marcie Ceberze serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: środa, 14. Wrzesień 2022 - 14:23; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 15. Wrzesień 2022 - 08:56; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka