Język niemiecki w przekładzie i biznesie - nowe studia magisterskie na Filologicznym

grafika

Instytut Filologii Germańskiej na Wydziale Filologicznym UG uruchomił nowe, dwuletnie studia magisterskie. Oferta skierowana jest do absolwentów germanistyki lub innych kierunków.

Jeśli kończysz germanistyczne studia licencjackie i chcesz poszerzyć swoją wiedzę odpowiednio o aspekt tłumaczeniowy lub biznesowy, a także doszlifować swój niemiecki, jeśli kończysz inny kierunek studiów, ale dobrze znasz niemiecki i chcesz zdobyć dyplom filologa świadczący na rynku pracy o twoich wysokich kompetencjach językowych – nowe studia Instytutu Filologii Germańskiej powinny Cię zainteresować.

W ofercie studiów:

Język niemiecki

• ogólny i specjalistyczny, student osiąga poziom C2

Drugi język obcy

• angielski biznesowy lub szwedzki

Przedmioty:

• bardzo różnorodne, prowadzone w języku niemieckim w formie warsztatów, ćwiczeń i wykładów
  • przedmioty specjalistyczne: komunikacja w biznesie, profil kompetencji zawodowych, Business English, tłumaczenia konferencyjne, teoria translacji i warsztat tłumacza, tłumaczenia biznesowe, tłumaczenia administracyjno-prawne
  • przedmioty ogólne: zajęcia z praktycznej nauki języka niemieckiego (leksyka, pisanie, konwersacje, gramatyka), elementów językoznawstwa, literatury oraz kultury.

Praktyki:

• translatorska lub biznesowa na II roku studiów (30 godz.)

Współpraca:

• z firmami zagranicznymi, m.in. Bayer, ThyssenKrupp, PwC (spotkania, szkolenia, warsztaty, praktyki firmowe)
  • z uczelniami zagranicznymi (w ramach międzynarodowych projektów oraz programu Erasmus- bogata oferta wymiany akademickiej)

Szczegółowe informacje na temat oferty w Instytucie Filologii Germańskiej, na stronie FB IFG lub pod linkiem: https://fil.ug.edu.pl/wydzial/instytuty_i_katedry/instytut_filologii_germanskiej_institut_fur_germanistik/instytut_filologii_germanskiej

Dodano przez: ZP

Data publikacji: piątek, 27. Maj 2022 - 10:20; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 27. Maj 2022 - 10:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka