Spektakl "Rusłan i Ludmiła" spektakl w wykonaniu studentów Koła Sympatyków Dziedzictwa Słowiańskiego "Aoryst". Fotoreportaż

W czwartek 2 czerwca o godzinie 13.15 w Sali Teatralnej im. Jerzego Limona studenci filologii rosyjskiej, studiów wschodnich, sinologii i rosjoznawstwa działający w  Studenckim Kole Sympatyków Dziedzictwa Słowiańskiego "Aoryst" wystawili spektakl „RUSŁAN I LUDMIŁA”. W Kijowie w czasie uczty weselnej zostaje porwana Ludmiła – córka księcia Władimira. Na jej poszukiwania wyruszyła drużyna odważnych bogatyrów wraz z narzeczonym - Rusłanem.

Widowisko na motywach bajki Aleksandra Puszkina wyreżyserowała dr Tatiana Kananowicz z Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich, opiekunka koła "Aoryst".

Fotoreportaż z przedstawienia "Rusłan i Ludmiła"

Data publikacji: czwartek, 26. Maj 2022 - 17:22; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6. Czerwiec 2022 - 14:07; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka