Jedna lekcja: dwa języki. School – Schule – wizyta uczniów na Filologicznym UG

W dniu 11.05.2022 gościliśmy uczniów VII klasy Szkoły Podstawowej nr 39 z Gdyni na zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego.

Studenci specjalności nauczycielskiej filologii angielskiej i filologii germańskiej przygotowali lekcję w formie stacji zadań: „School-Schule”, którą opracowali w ramach zajęć z dydaktyki języka angielskiego prowadzonych przez dr Magdalenę Wawrzyniak-Śliwską z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki oraz dydaktyki języka niemieckiego przez dr Ewę Andrzejewską z Instytutu Filologii Germańskiej. Były to kolejne zajęcia z cyklu „Jedna lekcja: dwa języki” na Wydziale Filologicznym po przerwie spowodowanej pandemią.

Uczniowie wykonywali zadania obejmujące różne sprawności językowe angażujące wiele zmysłów. Po każdej stacji otrzymywali informację zwrotną. Studenci przyjrzeli się sposobom uczenia się 13-letniej młodzieży, poznawali ich możliwości samodzielnej pracy oraz granice ich autonomii. O sukcesie pracy studentów świadczy to, że uczniowie umówili się  z nami na kolejne spotkanie.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 13. Maj 2022 - 14:05; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 16. Maj 2022 - 09:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka