Wykładowca języka islandzkiego na Uniwersytecie Gdańskim w Polsce

Uniwersytet Gdański poszukuje kandydata na nowo utworzone stanowisko wykładowcy języka islandzkiego jako języka obcego. Uczelnia oferuje zatrudnienie na pełny etat od 1 września 2022 na trzy lata z możliwością przedłużenia. Od kandydata wymaga się posiadania przynajmniej stopnia magistra filologii islandzkiej lub pokrewnego wykształcenie. Dodatkowymi atutami będą: ukończony kurs pedagogiczny oraz/lub doświadczenie w nauczaniu języka islandzkiego jako języka obcego, a także znajomość języka polskiego.

Zajęcia z języka islandzkiego będą prowadzone na poziomie A1-B1 w skali ESOKJ na studiach pierwszego stopnia oraz uzupełniających studiach magisterskich na kierunku skandynawistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Zajęcia będą się odbywały w formie hybrydowej – zarówno zdalnie jak i stacjonarnie. Przewiduje się również prowadzenie kursów w formie zdalnej dla studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Liczba przypadających na wykładowcę zajęć to średnio 12 godzin lekcyjnych tygodniowo (360 rocznie godzin lekcyjnych na rok akademicki). Zajęcia rozpoczynają się 1 października i kończą 30 czerwca. Oferowane przez Uniwersytet Gdański wynagrodzenie to około 3.300 PLN miesięcznie. Dodatkowo kandydat będzie otrzymywał 600.000 ISK rocznie w postaci grantu rządowego wypłacanego przez rząd Islandii.

Podania wraz z CV oraz listą publikacji należy przesyłać drogą mailową na adres kierownika projektu Branislava Bédi (branislav.bedi@arnastofnun.is) do dnia 22 maja 2022 r.

Dodatkowych informacji udziela drogą mailową kierownik projektu. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod nr telefonu (+354) 525 44 21.

Staða íslenskukennara við háskólann í Gdańsk í Póllandi er laus til umsóknar. Ráðið verður í stöðu aðstoðarkennara við háskólann í Gdańsk frá og með 1. september 2022. Ráðningin er tímabundin til þriggja ára með möguleika á endurráðningu. Krafist er MA-prófs í íslensku eða tengdum greinum. Æskilegt er að umsækjendur hafi lokið kennararéttindanámi og/eða hafi reynslu af því að kenna íslensku sem annað eða erlent mál. Þó að kunnátta í pólsku sé ekki nauðsynleg þá er hún góður kostur. Nær eingöngu er um almennt íslenskunámskeið að ræða (m.v. A1-B1 stig í evrópska tungumálarammanum). Námskeiðið er fyrir nemendur sem stunda tungumálanám á BA- og MA-stigi. Kennslan mun fara fram í blönduðu formi, annars vegar á netinu og hins vegar í staðkennslu og er miðað við 12 kennslutíma í viku. Kennslan hefst 1. október og henni lýkur 30. júní. Kennarinn mun einnig kenna lítinn hluta af námskeiðinu við Silesia-háskólann í Katowice og þá aðallega í fjarkennslu. Háskólinn í Gdańsk hefur umsjón með ráðningunni og eru launin 3.300 PLN á mánuði auk kennslustyrks frá íslenskum stjórnvöldum að upphæð 600.000 kr. á ári.

Umsóknir sem greina frá námi og störfum umsækjenda, ásamt skýrslu um ritsmíðar og rannsóknir, skal senda í tölvupósti til Branislav Bédi, verkefnisstjóra á alþjóðasviði, (branislav.bedi@arnastofnun.is) fyrir 22. maí 2022.

Nánari upplýsingar veitir verkefnisstjóri í gegnum tölvupóst eða í síma 525 4421.

Więcej informacji: https://arnastofnun.is/is/frettir/islenskukennari-vid-haskolann-i-gdansk-i-pollandi-wykladowca-jezyka-islandzkiego-na

Data publikacji: piątek, 22. Kwiecień 2022 - 07:39; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 22. Kwiecień 2022 - 07:45; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka