Wykład prof. Katarzyny Szalewskiej w ramach Science Clubs UG

Zapraszamy na spotkanie otwarte w formie kawiarni naukowej w środę, 23 marca 2022 roku o godzinie 18.00.

Wykład „Miasto deweloperów i miasto mieszkańców – o problemach przestrzeni miejskiej i o tym, czy sztuka podpowiada, jak je rozwiązywać” przedstawi dr hab. Katarzyna Szalewska, prof. UG  z Katedry Teorii Literatury i Krytyki Artystycznej, Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego

Abstrakt:

Czy miasto może być „szczęśliwe”? Jakimi cechami odznaczają się metropolie, które chętnie odwiedzamy jako turyści? Czy ich przestrzeń jawi się jako równie przyjazna w perspektywie mieszkańców? Czy kształt miast, w których codziennie funkcjonujemy, powinien być kształtowany przez urzędników, deweloperów czy zwykłych użytkowników? I wreszcie – czy istnieje możliwość negocjowania pomiędzy tymi punktami widzenia?

To tylko niektóre z pytań, na które spróbujemy odpowiedzieć w czasie najbliższej kawiarni naukowej. Na spotkaniu porozmawiamy na tematy ważne w kontekście współczesnej refleksji urbanistycznej. Zajmiemy się między innymi zagadnieniami: gentryfikacji, turystyfikacji, estetyki miejskiej czy kwestią przemian przestrzeni publicznej.

• Osoby, które mają ochotę zadać pytanie, mogą je przesłać do wtorku 22 marca 2022 r. na adres: oblicza.nauki@ug.edu.pl
  • Link do wykładu:  Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania Można dołączyć na komputerze lub w aplikacji dla urządzeń przenośnych.
  • Projekt prowadzony jest przez Wydział Chemii UG i Wydział Ekonomiczny UG.
  • Więcej informacji o wydarzeniach w ramach projektu:

Projekt „Science Clubs w Uniwersytecie Gdańskim – znane i nieznane oblicza nauki” jest dofinansowany
z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki

Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: poniedziałek, 21. Marzec 2022 - 08:28; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 21. Marzec 2022 - 08:40; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka