fbpx "Polonistyka końca świata. Edukacja literacka wobec wyzwań współczesności" - nowa książka dr. hab. Macieja Michalskiego, prof. UG | Wydział Filologiczny

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazała się właśnie nowa książka dr. hab. Macieja Michalskiego, prof. UG z Instytutu Filologii Polskiej, zatytułowana "Polonistyka końca świata. Edukacja literacka wobec wyzwań współczesności":

Świat umiera, a my nawet tego nie zauważamy” – pisała niedawno Olga Tokarczuk. Mimo to uprawiamy dydaktykę polonistyczną (i nie tylko), tak jakby nie obchodził nas zbliżający się koniec i prowadzące do niego kryzysy. Coraz bardziej powiększa się rozziew między otaczającą nas rzeczywistością a tym, czego i jak nauczamy, przyczyniając się do wzrostu frustracji młodych ludzi, potęgowanej nieprzewidywalnymi skutkami pandemii. Książka niniejsza stanowi próbę diagnozy tej sytuacji oraz oferuje propozycje zmian w edukacji literackiej, aby pomagała ona przetrwać we współczesnym świecie oraz odpowiedzialnie go zmieniać.

Opis ze strony wydawcy: https://wydawnictwo.ug.edu.pl/produkt/polonistyka-konca-swiata-edukacja-literacka-wobec-wyzwan-wspolczesnosci/

wtorek, 18 stycznia 2022 roku, 12:57