Premiera "Projektu Szuflada” ACK "ALTERNATOR" UG

Zbiór niepublikowanych wcześniej tekstów studentów UG, kierunków filmowych oraz takich, które wymagają namysłu nad sztuką audiowizualną ukazał się w formie e-booka pt. Projekt Szuflada.

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego Alternator posiada w swoim dorobku wiele pozycji wydawniczych: czasopismo naukowe „Panoptikum”, rocznik studencki „Przezrocze”, antologie „Proza życia” (powstałe przy okazji Konkursu Literackiego), kaszubski przekład „Ślubu” Witolda Gombrowicza, tomiki poezji Tadeusza Dąbrowskiego i Mariusza Więcka.
- Do tego grona dołączy kolejna wyjątkowa pozycja – „Projekt Szuflada”, czyli  zbiór niepublikowanych wcześniej tekstów których autorami są studentów kierunków filmowych oraz takich, które wymagają namysłu nad sztuką audiowizualną – zapowiada ACK Alternator.
Dwadzieścia jeden sekcji publikacji zostało podzielonych według nazwisk twórców, prezentując ich dokonania jako oddzielne zbiory – konstelacje znaczeń, odkryć naukowych i estetycznych oraz filmowych przeżyć. Wydawnictwo prezentuje oryginalny styl oraz język nadesłanych tekstów, tym samym podkreślając różnorodność podejść, warsztatów twórczych oraz wrażliwości autorów.
- Tak zrealizowana publikacja pozwoliła ująć myśl studencką (wraz ze znamionami czasu, w którym owa powstawała), a także udowodniła, że w ramach inspiracji kulturą filmową i medialną można tworzyć projekty oryginalne w treści oraz kształcie  zachęca ACK.
W publikacji przeczytamy i obejrzymy teksty, analizy, zdjęcia, rysunki, grafiki koncepcyjne, komiksy, inspiracje, proza i poezja, treatmenty, scenariusze, materiały przygotowawcze do filmu, kadry ze studenckich filmów, zdjęcia scenografii oraz inne materiały związane ze studiami filmoznawczymi na Uniwersytecie Gdańskim.

Nad publikacją pracował Studencki Zespół Organizacji Eventów, działający przy Akademickim Centrum Kultury Alternator UG.

Data publikacji: wtorek, 28. Grudzień 2021 - 12:53; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 28. Grudzień 2021 - 13:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka