Konferencja naukowa na UG: "Koła naukowe na trudne czasy"

z

Na konferencję naukową pt. „Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo, czyli jak radzić sobie w trudnych czasach” zaprasza Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG.

Konferencja skierowana jest do kół naukowych i organizacji studenckich, których działalność obejmuje szeroko rozumiane bezpieczeństwo lub związana jest z działalnością medialną. Organizatorem konferencji jest Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Zamierzeniem organizatorów jest możliwość wymiany wiedzy i poglądów zarówno studentów działających w kołach naukowych, jak i zaproszonych gości, którzy przedstawią wybrane tematy w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie.

Zagadnienia tematyki bezpieczeństwa i działalności medialne nieustannie się przenikają, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 czy kryzysu migracyjnego. - Chcemy porozmawiać o współczesnych zagrożeniach związanych między innymi z cyberbezpieczeństwem, rolą mediów w okresie napięć oraz o sposobach bezpiecznego poruszania się w wirtualnej przestrzeni – zapowiadają organizatorzy.

W dyskusji udział wezmą eksperci związani z mediami: Andrzej Karpiński, Dyrektor bezpieczeństwa BIK i Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji BIG InfoMonitor, Robert Socha, Google News Lab Teaching Fellow w Europie Środkowo-Wschodniej  oraz Adam Majchrzak, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, reprezentujący Stowarzyszenie Demagog.

Partnerami konferencji są Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Komitet naukowy i organizacyjny konferencji:

dr Konrad Knoch, przewodniczący, dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG, dr hab. Anna Lusińska, prof. UG, dr Monika Białek, dr Beata Czechowska-Derkacz, dr Paweł Kozielski, dr Jakub Kufel (UMK), dr Joanna Sarbiewska, mgr Marta Kokoszczyńska.

Kacper Anaczkowski, redaktor naczelny CDN, Karolina Cichocka, przewodnicząca Koła Naukowego Służb Mundurowych (UMK), Urszula Gurtatowska, prezeska NEPTUN TV,

Aleksander Szlęzak, wiceprezes NEPTUN TV, Stanisław Pawłowski, prezes NKR, Michał Wilga, prezes INSPIAR.

Konferencja odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams w dniu 10 grudnia 2021 roku.

Zgłoszenia kół naukowych można wysyłać do 2 grudnia 2021.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Link do formularza zgłoszeniowego

Data publikacji: wtorek, 30. Listopad 2021 - 14:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 30. Listopad 2021 - 14:04; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka