Na Wydziale Filolologicznym odbył się wykład doc. dr Kseni Kniaziewej

19 listopada 2021 roku na Wydziale Filologicznym odbył się wykład docent dr Kseni Kniaziewej reprezentującej Europejski Uniwersytet Humanistyczny w Wilnie.

Wykład został zorganizowany przez Studentów Filologii Rosyjskiej tworzących Koło Naukowe im. Tadeusza Kościuszki (w organizacji), a dotyczył początków kształtowania się teatru białoruskiego, sięgających XVIII wieku (tzn. jego źródeł, najwybitniejszych przedstawicieli kultury polskiej, ciekawostek z zakresu wyjątkowego sposobu funkcjonowania tzw. teatrów magnackich w I Rzeczypospolitej na terenach Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz w okresie porozbiorowym.

Fot. Bartosz Bańka dla Instytutu Kultury Miejskiej

Data publikacji: poniedziałek, 29. Listopad 2021 - 09:14; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 29. Listopad 2021 - 09:14; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka