Porozumienie o współpracy z Polish Academy of Social Sciences and Humanities w Londynie

Prodziekan ds. Kształcenia i Współpracy z Otoczeniem, dr hab. prof. UG Joanna Jereczek-Lipińska oraz Rektor PASSH, dr Aleksandra Jędryszek-Geisler podpisały 30 września 2021 roku porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Filologicznym a Polish Academy of Social Sciences and Humanities w Londynie. Porozumienie zostało podpisane z inicjatywy prof. dr hab. Anety Lewińskiej z Instytutu Filologii Polskiej.

W ramach współpracy pracownicy i studenci naszego Wydziału będą mieli możliwość wymiany doświadczeń w zakresie nauczania języka polskiego oraz dydaktyki języków obcych z lektorami i nauczycielami szkół polonijnych z całego świata. Porozumienie przewiduje także umożliwienie studentom specjalności nauczycielskiej oraz uczestnikom studiów podyplomowych prowadzonych na Wydziale odbywania praktyk w szkołach polonijnych. Uczestnicy seminariów i warsztatów prowadzonych przez PASSH zyskają możliwość współpracy z nauczycielami akademickimi Wydziału Filologicznego.

Pierwsze efekty podpisanej umowy to zaproszenie pracowników Wydziału Filologicznego do udziału w szkoleniach organizowanych przez PASSH w ramach programu Erasmus +.

Szczegółowe informacje na stronie PASSH: https://passhlondyn.eu/?page_id=3121

Zawiązana dziś współpraca służyć będzie promocji polskiej nauki, kultury i języka polskiego w świecie, co jest ważnym celem działalności obu stron podpisujących porozumienie.

Galeria zdjęć z podpisania umowy:

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 1. Październik 2021 - 11:38; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 1. Październik 2021 - 11:50; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka