Bezpłatne warsztaty języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza UG

Pracownicy, studenci i doktoranci Uniwersytetu Gdańskiego, znający język chiński, będą mogli doskonalić swoje umiejętności językowe podczas bezpłatnych warsztatów online języka chińskiego i kultury Chin, organizowanych przez Instytut Konfucjusza w partnerstwie z University of Chinese Academy of Social Sciences (UCASS).

Zajęcia online będą odbywać się w semestrze zimowym 2021/2022. Poprowadzą je wykwalifikowani nauczyciele chińscy (przeszkoleni do nauczania j. chińskiego jako języka obcego) z uczelni partnerskiej Instytutu Konfucjusza - University of Chinese Academy of Social Sciences (UCASS).

- Tego typu zajęcia organizujemy w Instytucie Konfucjusza po raz pierwszy. Inicjatywa wyszła ze strony uczelni partnerskiej UCASS, która w 100 proc. sfinansuje koszty projektu - mówi dr Magdalena Łągiewska, Dyrektor instytutu Konfucjusza. - Dokładny harmonogram  i częstotliwość spotkań są jeszcze opracowywane, natomiast wiadomo już, że na zajęciach nacisk położony będzie na kwestie kulturowe, dotyczące m.in. architektury i zabytków Chin, ceremonii parzenia herbaty, kaligrafii, literatury chińskiej, czy mediów w Chinach.

Oferta skierowana jest wyłącznie do pracowników, studentów i doktorantów UG znających już język chiński.

- Chciałabym podkreślić, że nie jest to kurs języka chińskiego, a zajęcia, które pozwolą doskonalić wcześniej zdobyte przez kursanta umiejętności językowe. Ich głównym celem jest przygotowanie do udziału w międzynarodowych konkursach języka chińskiego – dodaje dr Magdalena Łągiewska.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza (https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=n1qaLbdpQEmhpq9V81ugaZYpYLbvVJRGjOWseuV1eNpUQ1lBU1U3RlhKVTdSSE02Wjk3OVA0RVNZMi4u) do 31 sierpnia 2021 r.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o zgłoszenie proszone są tylko osoby zdecydowane. Planowany termin zakończenia zajęć to luty 2022.

Więcej informacji o projekcie już wkrótce na Facebooku Instytutu Konfucjusza

EMW/Zespół Prasowy UG

Plakat wydarzenia

Data publikacji: poniedziałek, 23. Sierpień 2021 - 11:43; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 1. Wrzesień 2021 - 11:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka