Warsztat Dydaktyki Akademickiej pt. Kompetencje od Szekspira

Gdański Teatr Szekspirowski & Wydział Nauk Społecznych UG & Wydział Filologiczny UG

zapraszają na Warsztat Dydaktyki Akademickiej

pt. KOMPETENCJE od SZEKSPIRA

realizowany w ramach projektu

OTHERNESS – TOGETHERNESS – AESTHETICS.

AESTHETIC LEARNING PROCESSES AND SHAKESPEARES IMMERSIVE AND TIMELESS UNIVERSE.

TERMIN: wtorek 25 maja 2021 godz. 17.00 – 19.00
MIEJSCE: Gdański Teatr Szekspirowski (sala główna)

PROWADZENIE: dr Adam Jagiełło-Rusiłowski (WNS UG), dr Marta Cebera (WF UG)
GOŚCIE SPECJALNI: Szymon i Magdalena Jachimkowie

CEL WARSZTATU: Szekspir był mistrzem gry statusem i okazywania władzy w relacjach interpersonalnych. Przyjrzymy się z pomocą aktorów pewnej scenie z Romeo i Julii a następnie spróbujemy zainspirować się geniuszem Szekspira na gruncie rozwijania kompetencji społecznych w ramach różnych przedmiotów akademickich.

Na warsztat, będący pierwszym z cyklu szkoleń, zapraszamy wykładowców akademickich z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy są zainteresowani poszerzeniem swoich umiejętności dydaktycznych poprzez wykorzystanie tematyki poruszanej w szekspirowskich dramatach, która posłuży za merytoryczną podstawę do stosowania nowoczesnych metod edukacyjnych.

Dodatkowe informacje:
  • Każdy uczestnik warsztatu otrzyma certyfikat uczestnictwa.
  • Warsztat będzie przeprowadzony w j. polskim.
  • Po zakończeniu warsztatu będzie możliwość zadeklarowania chęci dołączenia do grupy projektowej UG biorącej czynny udział w projekcie OTHERNESS – TOGETHERNESS – AESTHETICS

ZGŁOSZENIA (imię i nazwisko, nazwa jednostki UG, adres email, numer telefonu)
prosimy przesyłać na adres: anna.kalinowska-zeleznik@ug.edu.pl

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 23 MAJA 2021!!!
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!
O PRZYJĘCIU DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!!!

Data publikacji: wtorek, 18. Maj 2021 - 11:13; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 18. Maj 2021 - 11:25; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka