„Nigdy nie przychodzą wszystkie. Wspomnienia mieszkańców i mieszkanek Gminy Choczewo” spisała Aleksandra Łasińska studentka specjalności Media i PR w książce z cyklu „Ocalić pamięć”

„Nigdy nie przychodzą wszystkie. Wspomnienia mieszkańców i mieszkanek Gminy Choczewo” to trzecia książka z cyklu publikacji „Ocalić pamięć”, wydana przez Gminę Choczewo jako jedna z form upamiętniania 75-lecia osadnictwa na tych terenach. Tom zawiera czternaście zapisanych rozmów z mieszkańcami Choczewa, którzy zgodzili się podzielić wspomnieniami i opowiedzieć o powojennych losach gminy oraz o indywidualnych, niejednokrotnie traumatycznych doświadczeniach. Wywiady zawarte w książce wpisują się w kategorię przefiltrowanej przez czas historii mówionej i realizują różne wzorce pamięci: osobniczej, małej zbiorowości czy komunikatywnej. Opowieści bohaterów i bohaterek niniejszej książki mają na celu pozostawienie pewnego śladu własnej tożsamości, ale także inspirowanie innych do pielęgnowania i utrwalania swoich wspomnień.

Wywiady z mieszkańcami Choczewa przeprowadziła i spisała studentka specjalności Media i PR w Instytucie Filologii Polskiej, Aleksandra Łasińska. Wraz z nią materiały gromadzili i opracowywali Krzysztof Łasiński oraz Wioletta Wójcik. Fragmenty publikacji były konsultowane w ramach zajęć i seminarium dyplomowego prowadzonego przez dr hab. Magdalenę Horodecką, prof. UG.

Książka dostępna jest w całości online pod adresem: https://pbc.gda.pl/dlibra/publication/100335

Data publikacji: poniedziałek, 10. Maj 2021 - 14:40; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 13. Maj 2021 - 13:52; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka