Laureaci pierwszej edycji Programu Małych Grantów – UGrants z Wydziału Filologicznego

Ogłoszono laureatów pierwszej edycji Programu UGrants – działania realizowanego w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB).

Program Małych Grantów – UGrants umożliwia otrzymanie dofinansowania wstępnych badań naukowych i działań przygotowawczych zmierzających do zaplanowania projektu badawczego i zdobycia środków na jego realizację.

- Program małych grantów – UGrants  został opracowany z uwzględnieniem potrzeb naukowców na różnych etapach kariery – od doktorantów, przez młodych naukowców do zaawansowanych badaczy. Chcemy zachęcić badaczy do planowania projektów naukowych i pozyskiwania środków na ich realizację. Projekt badawczy intensyfikuje pracę naukową, często pozwala na założenie grupy badawczej i rozwinięcie współpracy z innymi naukowcamimówi prof. Wiesław Laskowski, Prorektor ds. Badań Naukowych.  - Gratuluję wszystkim laureatom. Mam nadzieję, że udzielone wsparcie zaowocuje ciekawymi projektami badawczymi, z których Uniwersytet Gdański będzie dumny – dodaje.

Z dyscypliny nauk humanistycznych i społecznych z Wydziału Filologicznego dofinansowanie z Programu małych grantów UGrants – start otrzymali:

Konkurs UGrants – start

1. dr Karolina Rudnicka, Wydział Filologiczny
  2. mgr Mikołaj Marks, Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych i Społecznych

Z Wydziału Filologicznego dofinansowanie z Programu małych grantów UGrants – first otrzymali:

1. dr Irena Chawrilska, Wydział Filologiczny
  2. dr Izabela Olszewska, Wydział Filologiczny
  3. dr Maria Szoska, Wydział Filologiczny
  4. dr hab. Maja Wojciechowska, prof. UG, Wydział Filologiczny
  5. dr Miłosz Wojtyna, Wydział Filologiczny

W pierwszej edycji UGrants złożone zostały 133 wnioski (Start – 69 wniosków, First – 47 wniosków, Advanced – 10 wniosków, otwarty konkurs Bridge – 7 wniosków). Komisja konkursowa, z pomocą zewnętrznych ekspertów zakwalifikowała do finansowania 86 wniosków na łączną kwotę 860 000,00 zł. Program UGrants jest jednym z elementów realizowanych w ramach programu IDUB, którego założeniem jest uzyskanie statusu Uczelni Badawczej.

Laureatom z naszego Wydziału serdecznie gratulujemy!

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG
Anna Malcer-Zakrzacka

Data publikacji: piątek, 26. Marzec 2021 - 09:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 26. Marzec 2021 - 10:05; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka