Niedziela z językami obcymi szwedzkim i angielskim. Projekt Centrum Języków Obcych UG

Sunday Sessions – Swedish Edition to nowy projekt Centrum Języków Obcych UG,

który ma objąć język szwedzki i angielski.

Na początek 28 marca zaplanowano spotkanie ze szwedzką architekturą i przestrzenią.

z

- Projekt ma popularyzować naukę języków obcych i kultury innych krajów – wyjaśnia Alina Swebocka, dyrektor CJO UG. Nie wyklucza, że dołączą inne języki. Cykl spotkań online jest otwarty dla studentów oraz pasjonatów Skandynawii, popularyzujący głównie kulturę skandynawską. - Tematami poruszanymi będą m.in. zagadnienia związane z kulturą, architekturą, językiem oraz mediami Skandynawii z głównym naciskiem na Szwecję informuje mgr Weronika Metlenga, lektorka z CJO UG i pomysłodawczyni projektu.

W projekt zaangażowani są szwedzkojęzyczni nauczyciele akademiccy, lektorzy, skandynawiści oraz tłumacze. Spotkania w j. polskim i szwedzkim odbywać będą się na platformie MSTeams cyklicznie raz w miesiącu do czerwca 2021 roku.

Pierwsze spotkanie w trybie online, poświęcone będzie szwedzkiej architekturze i przestrzeni, a poprowadzi je Barbara Kuczmarska-Urbaniak, skandynawistka, lektor j. szwedzkiego w Instytucie Skandynawistyki i Fennistyki na Wydziale Filologicznym UG.

Emisja 28 marca 2021 godz. 11.30

MSTeams http://tiny.pl/rk78g

Ewa Cichocka / Zespół Prasowy UG

Data publikacji: piątek, 26. Marzec 2021 - 08:25; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 26. Marzec 2021 - 08:38; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka