Posłuchajcie wywiadu z Dziekan Wydziału Filologicznego, Urszulą Patocką-Sigłowy w Radiu MORS

Wywiad z Dziekan Wydziału Filologicznego, dr hab. Urszulą Patocką-Sigłowy, prof. UG, zainaugurował cykl rozmów z dziekanami wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. Wywiady te mają na celu pomóc tegorocznym maturzystom podjąć decyzję o wyborze kierunku studiów, zaprezentują zagadnienia, którymi zajmują się poszczególne wydziały reszcie społeczności akademickiej i przywołają wspomnienia absolwentów.

Pani Dziekan zaprezentowała kierunki studiów, które oferuje Wydział Filologiczny, opowiedziała, które z nich są najbardziej popularne wśród kandydatów na studia, które wiążą się z wyjazdami za granicę w ramach programu nauczania oraz pespektywy absolwentów, którzy mogą liczyć na duże zainteresowanie pracodawców. Podała też informacje dotyczące tegorocznej rekrutacji na studia na Wydziale Filologicznym.

Wydział Filologiczny to także bardzo duża aktywność kulturalna zarówno samych studentów, jak i wykładowców, wśród których są: pisarze, poeci, tłumacze, filmowcy, a także przedsiębiorcy i aktorzy. Rozmowa dotyczyła także kół naukowych i ich aktywności w czasie pandemii, nowoczesnego wyposażenia Wydziału, które umożliwia rozwijanie swoich pasji językowych, teatralnych i filmowych, oraz losów wybitnych absolwentów.

Wywiad z dr hab. Urszulą Patocką-Sigłowy jest dostępny pod linkiem: https://mors.ug.edu.pl/sites/default/files/_nodes/podcast/102359/files/210303_gosc_rm_2021_03_03.mp3

Zapraszamy do słuchania!

zz

Data publikacji: piątek, 5. Marzec 2021 - 12:40; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 15. Marzec 2021 - 14:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka