Warsztaty "Plan filmowy w praktyce". Zrzutka.pl dla studentów filmoznawstwa

Opis projektu "Plan filmowy w praktyce"
Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej to kierunek, który od samego początku stawiał na rozwój praktycznych umiejętności studentów w dziedzinie szeroko pojętego popularyzowania kultury audiowizualnej, jak i produkcji filmowej.
Dzięki zaangażowaniu naszych studentów i wykładowców udało się nam zrealizować szereg przedsięwzięć, które bezpośrednio wpływały na jakość praktycznego wymiaru edukacji na Uniwersytecie Gdańskim. Warto wspomnieć m.in. o:
- 4 edycjach Festiwalu Filmów Nowomedialnych „Cineramafest”
- 4 edycjach Wieczoru z Kinem
- projekcie stażowym „CeTA + plan filmowy = praca”
- projekcie stażowym „Festiwal Filmowy jako miejsce pracy”
- udziale studentów w realizacji etiud Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz AMA Film Academy.
 
Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów, chcielibyśmy kontynuować tradycję nauki poprzez praktykę, organizując pokazowy profesjonalny plan filmowy.
Aby jak najlepiej przygotować studentów do pracy na planie filmowym (jako kierowników planu, oświetlaczy, dyżurnych, asystentów operatora, scenografów) potrzeba praktyki. A niezastąpioną formą zdobywania wiedzy jest przeprowadzenie symulacji miejsca pracy – w naszym przypadku planu filmowego.
„Plan filmowy w praktyce” ma na celu pokazanie studentom, jak działa profesjonalny plan filmowy i jak się na nim odnaleźć. Studenci zostaną przypisani do odpowiednich pionów (produkcyjnego, reżyserskiego, operatorskiego, oświetleniowego, dźwiękowego, scenograficznego, postprodukcyjnego). Następnie zostaną przeszkoleni w przypisanych im funkcjach w siedzibie partnera projektu. Zwieńczeniem projektu będzie organizacja planu filmowego w wynajętej lokacji, gdzie studenci pod czujnym okiem trenera będą realizować etiudę krótkometrażową.
Do projektu przystąpi 12 osób.
Trenerem projektu „Plan filmowy w praktyce” jest Kamil Bryl – absolwent, a obecnie wykładowca kierunku Wiedzy o Filmie i Kulturze Wizualnej. Czynny zawodowo filmowiec, zajmujący się sztuką operatorską i oświetleniową. Doświadczenie zdobywał na planach filmów reklamowych, pełno- i krótkometrażowych fabularnych i dokumentalnych w całej Polsce.
CEL PROJEKTU
Celem projektu jest przygotowanie grupy studentów do pracy na planie filmowym w rolach tzw. below-the-line, czyli m.in. asystentów kamery, ostrzycieli, kierowników planu, II reżyserów, scenografów, dyżurnych.
 
Akcja crowdfundingowa dla studentów filmoznawstwa na portalu https://zrzutka.pl/2wtrsb
Zapraszamy do wsparcia!
 
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 8. luty 2021 - 10:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. luty 2021 - 10:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka