Jubileuszowa V edycja Konkursu Piosenki Rosyjskiej

W dniu 13 stycznia 2021 o godz. 15.00 za pośrednictwem aplikacji MS Teams odbył Finał jubileuszowej V edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej, który jest organizowany od 2017 roku przez Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich. Udział w Konkursie wzięły osoby nie tylko z Trójmiasta, ale również z Pułtuska, Olsztyna, Poznania i Łodzi. Podczas spotkania zostały odtworzone wybrane przez jurorów piosenki z repertuaru finalistów tegorocznej edycji, którzy powiedzieli o sobie kilka słów na żywo. Uczestników przywitało kierownictwo Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich: Pani Dyrektor IRiSW, prof. UG, dr hab. Żanna Sładkiewicz, zastępcy Dyrektora IRiSW – Pani dr Katarzyna Wądołowska-Lesner i Pan dr Marcin Trendowicz. Trzyosobowemu jury przewodniczyła Pani prof. Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdański Alicja Rumianowska.

Laureaci V edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej 2021:

Grupa młodsza
I – Julia Kuszkowska, ZS nr 1 w Działdowie
II – Lena Juszczyszyn, I LO im. Adama Mickiewicza w Olsztynie
III ex aequo – Wiktoria Prochera, X LO w Gdyni
                    – Alicja Rudnicka, III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni
Wyróżnienie – Zofia Rybicka,  XIX LO im. Mariana Mokwy w Gdańsku
Wyróżnienie – Malwina Rosiak, SZS im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku

Grupa starsza (studenci)
I – Radosław Szalewski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
II – Malwina Suknarowska, Piotr Śnieguła, Uniwersytet Gdański, ASP w Krakowie
III – Marika Róża Liana, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu