fbpx Dwie rozprawy doktorskie obronione na Wydziale Filologicznym nagrodzone przez UG | Wydział Filologiczny

Konkurs na dofinansowanie wydania wyróżniających się prac doktorskich obronionych na Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2019/2020 został właśnie rozstrzygnięty.

Do konkursu mogły zostać zgłoszone prace doktorskie obronione na Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2019/2020.
- Wyróżnieniem w konkursie jest dofinansowanie 50 proc. kosztów wydania pracy doktorskiej w formie książki papierowej w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego – mówi prof. dr hab. Wiesław Laskowski, Prorektor ds. Badań Naukowych Uniwersytetu Gdańskiego.

Wśród 4 nagrodzonych prac znalazły się 2 rozprawy doktorskie obronione na Wydziale Filologicznym UG.
Są to prace:
  • Dr Zuzanny Kalickiej-Karpowicz z Wydziału Filologicznego "Problemy słowotwórcze dotyczące rzeczowników i przymiotników na podstawie materiału z internetowych poradni językowych”.
  • Dr Pauliny Urbańczyk z Wydziału Filologicznego "Sen i samopoczucie. Autoanalityczne strategie literackie".

Naszym Laureatkom serdecznie gratulujemy!

wtorek, 22 grudnia 2020 roku, 14:02