"Za kulisami" spotkania teatralne Koła Naukowego Brikolaż: Dorota Kowalewska, Grzegorz Gzyl

Dorota Kowalewska i Grzegorz Gzyl – drugie spotkanie teatralne ZA KULISAMI

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż zaprasza na drugą odsłonę cyklu ZA KULISAMI. Tym razem spotkamy się z aktorskim małżeństwem – Dorotą Kowalewską z Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Grzegorzem Gzylem z Teatru Wybrzeże.

Z naszymi gośćmi porozmawiamy o kulisach ich wieloletniej aktywności na trójmiejskich scenach. Poruszymy takie tematy jak wspólne doświadczenia zawodowe czy różnice między pracą aktora dramatycznego a działalnością artysty teatru muzycznego. Zapytamy między innymi o największe aktorskie wyzwania, a także o opinię dotyczącą zmian w teatrze oraz sztuce aktorskiej na przestrzeni lat.
W drugiej części spotkania zaplanowaliśmy pytania od publiczności.
Startujemy 25 stycznia (poniedziałek) o godz. 18.30.
Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem Microsoft Teams. Prowadzenie: Kamil Grabarczyk oraz Kinga Wyderka (studenci III roku Wiedzy o teatrze).
Poniżej link do wydarzenia:

Zapraszamy serdecznie!

Dorota Kowalewska
Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1989). Solistka Teatru Muzycznego w zespole Teatru od 1989 r. Otrzymała nagrody:
Nagroda główna na Festiwalu Ogródkowym w Warszawie dla spektaklu „Roxi Bar” z jej udziałem (2005)
Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego z okazji Jubileuszu 50-lecia Teatru (2008)
Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za rolę Evity (1997)
Występuje w spektaklach: Chłopi, Cud albo Krakowiaki i górale, Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła, Okno na parlament, Sceny miłosne dla dorosłych, Skrzypek na dachu, Szalone nożyczki.

Grzegorz Gzyl
Absolwent PWST w Krakowie. Przez siedem sezonów był solistą – śpiewakiem Teatru Muzycznego w Gdyni. Występował też na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni. Aktor Teatru Wybrzeże od 1994 roku. W 2004 roku otrzymał wyróżnienie honorowe na VIII Festiwalu Komedii "Talia".
Występuje w spektaklach: Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa, Little Pony, Nora, Seans, Trojanki, Wesołe kumoszki z Windsoru.

Data publikacji: wtorek, 22. Grudzień 2020 - 08:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 19. Styczeń 2021 - 14:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka