Debata o tradycji świąt

W piątek 11 grudnia o godz. 18.00, odbędzie się debata online pt. „Różne tradycje - wspólne emocje” o podobieństwach i różnicach w obchodzeniu grudniowych świąt w tradycji rzymsko-katolickiej, prawosławnej, judaistycznej i muzułmańskiej. Dr Barbara Forysiewicz z Instytutu Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym na Uniwersytecie Gdańskim będzie rozmawiać z gośćmi m.in. o korzeniach religii i tradycji, kulinariach i zwyczajach, obrzędowości, modlitwie i symbolice. Swój udział zapowiedzieli: Ks. Marcin Hintz, Biskup Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Ks. Krzysztof Niedałtowski, Duszpasterz Środowisk Twórczych w Gdańsku, Karol Kołodziej z Synagogi BEIT Trójmiasto Związku Postępowych Gmin Żydowskich w RP oraz Olgierd Chazbijewicz, przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Gdańsku.
Debata będzie dostępna w wydarzeniu na profilu FB/WspólnotaGdańska i na portalu www.gdansk.pl.

Data publikacji: czwartek, 10. Grudzień 2020 - 10:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 10. Grudzień 2020 - 10:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka