Harmonogram letniej sesji poprawkowej 2017/2018

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2018-06-08

Letnia sesja egzaminacyjna trwa od 9 czerwca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r.

Sesja poprawkowa trwa od 3 września 2018 r. do 16 września 2018 r.

1. Studentowi przysługuje możliwość zdawania jednego egzaminu poprawkowego z każdego przedmiotu, z którego uzyskał ocenę niedostateczną w podstawowym terminie lub utracił taki termin.

2. Utratę terminu powoduje niespełnienie przez studenta warunków dopuszczających go do egzaminu lub nieusprawiedliwiona nieobecność na egzaminie.

3. Student, który nie przystąpił do egzaminu w ustalonym terminie, jest zobowiązany do przedstawienia egzaminatorowi usprawiedliwienia nieobecności w terminie 7 dni od dnia ustania jej przyczyn. Egzaminator, uwzględniając usprawiedliwienie, wyznacza dodatkowy termin egzaminu. W przypadku nieuwzględnienia usprawiedliwienia, studentowi przysługuje odwołanie do dziekana w terminie 7 dni od dnia rozstrzygnięcia podjętego przez egzaminatora.

4. Za zgodą dziekana i egzaminatora student, który spełnia warunki umożliwiające przystąpienie do egzaminu, może do niego przystąpić w innym terminie (traktowanym jako pierwszym) – także przed rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej, jednak nie później niż przed jej zakończeniem.

5. W przypadku, gdy przedmiot kończy się egzaminem, warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest uprzednie zaliczenie obowiązkowych zajęć z tego przedmiotu, jeżeli plan studiów lub program kształcenia przewiduje takie zajęcia. Termin zaliczenia zajęć warunkujących dopuszczenie do egzaminu określa dziekan. Na Wydziale Filologicznym zaliczenie zajęć warunkujących przystąpienie do egzaminu należy uzyskać najpóźniej w dniu poprzedzającym datę egzaminu.

6. 16 października 2018 r. jest ostatecznym dniem, do którego dziekan, na prośbę studenta, w wyjątkowych przypadkach może przedłużyć termin zdawania konkretnego egzaminu. Podanie w tej sprawie powinno być złożone w dziekanacie do dnia 16 września 2018 r. Po tym terminie podania nie będą przyjmowane.

7. Studenci ubiegający się o przedłużenie terminu składania prac dyplomowych zobowiązani są do złożenia podania wraz z konspektem i wydrukowaną częścią pracy i opinią promotora. Bardzo proszę, aby promotorzy nie popierali wniosków w sytuacjach, gdy praca nie została napisana przynajmniej w 60 %.

Załącznik Rozmiar
sesja-poprawkowa-letnia-2017-2018.pdf 63.48 KB

Data publikacji: piątek, 8 Czerwiec, 2018 - 12:54; osoba wprowadzająca: Sylwia Stegemann Ostatnia zmiana: poniedziałek, 3 Wrzesień, 2018 - 13:56; osoba wprowadzająca: Sylwia Stegemann