fbpx Koło Translatorskie Studentów Germanistyki Uniwersytetu Gdańskiego | Wydział Filologiczny

Koło Translatorskie Studentów Germanistyki Uniwersytetu Gdańskiego

Przewodniczący:
Opiekun pomocniczy:

Adres strony WWW: Koło Translatorskie Studentów Germanistyki Uniwersytetu Gdańskiego

E-mail Koła: translgerm2@wp.pl

Działalność:

Zakres działalności Koła obejmuje ćwiczenie tłumaczeń ustnych (kabinowych konsekutywnych i symultanicznych, konferencyjnych, a vista i in.) oraz pisemnych (literatura piękna, proza). Spotkania Koła odbywają się raz w tygodniu. Co drugi tydzień ćwiczone jest tłumaczenie ustne (z wykorzystaniem kabin lub stołu konferencyjnego), podczas pozostałych spotkań uczestnicy porównują i omawiają własne tłumaczenia otrzymanych wcześniej tekstów.
Wybrane fragmenty tłumaczeń literackich sporządzane przez uczestników Koła w roku akademickim 2013/14 zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym IFG "Studia Germanica Gedanensia" nr 31.