Konferencja „Dni Arktyczne: Grenlandia i Laponia w literaturze, malarstwie i filmie”

CALL FOR PAPERS

KonferencjaDni Arktyczne: Grenlandia i Laponia w literaturze, malarstwie i filmie

Uniwersytet Gdański, Katedra Skandynawistyki
1 i 2 grudnia 2014.

Wobec wzmożonego zainteresowania Arktyką w Polsce w ostatniej dekadzie Katedra Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do udziału w interdyscyplinarnej konferencji „Dni Arktyczne: Grenlandia i Laponia w literaturze, malarstwie i filmie”. Arktyka była co prawda niejednokrotnie tematem spotkań polskich naukowców, ale w tych rozważaniach występuje  deficyt szeroko pojętej refleksji kulturoznawczej, która objęłaby takie aspekty jak literatura, sztuki plastyczne, film, muzyka, religioznawstwo – analizowane zarówno z perspektywy współczesnej, jak i historycznej. Do dyskusji zapraszamy badaczy różnych dziedzin. Mamy nadzieję, że konferencja stanie się forum wymiany myśli między badaczami polskimi i skandynawskimi.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.09.2014.
Informacja o przyjęciu zgłoszenia ; 10.10.2014.

Opłata konferencyjna: 100 zł (pokrywa przerwy kawowe, lunch oraz materiały konferencyjne)
Organizatorzy nie zapewniają noclegu.

Wypełniony formularz zgłoszenia prosimy przesłać do:
Maria Sibińska: films@univ.gda.pl lub
Agata Lubowicka: finalu@univ.gda.pl

Autorka logo konferencji: Marta Podobińska

Data publikacji: czwartek, 31. Lipiec 2014 - 09:21; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Listopad 2022 - 13:26; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka