Koła naukowe

LINGUANA

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 21 Grudzień, 2021 - 09:45

Koło Naukowe Tłumaczeń Specjalistycznych LINGUANA działa przy Katedrze Translatoryki w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki pod opieką dr Macieja Kura. Formalnie rozpoczęło działalność w październiku 2005 r. pod opieką dr hab. Łucji Biel, choć nieformalnie istnieje od 2004 r. Celem członków LINGUANY jest zgłębianie tajników tłumaczeń specjalistycznych. Do tej pory były to tłumaczenia prawnicze, jednak od 2016 r. skupiamy się głównie na lokalizacji (choć nie tylko).

SYMULTANA

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 21 Grudzień, 2021 - 09:46

Studenckie Koło Naukowe Tłumaczeń Ustnych Symultana powstało w maju 2013 roku w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki, a w ubiegłym roku akademickim konstytuowało się na nowo. Miało to miejsce wraz z rozpoczęciem semestru letniego roku akademickiego 2020/2021 po krótkiej przerwie, która wynikała z faktu, że dotychczasowi członkowie Symultany opuścili już mury Uniwersytetu Gdańskiego (są absolwentami naszego kierunku).