Koło Naukowe Doktorantów "Epicus Furor" | Wydział Filologiczny

KOŁO NAUKOWE DOKTORANTÓW EPICUS FUROR

Koło Naukowe Doktorantów „Epicus Furor” istnieje od 5 listopada 2009 r. i tworzą je młodzi naukowcy z Filologicznego Studium Doktoranckiego Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmujemy się literaturoznawstwem, jednak współpracujemy również z językoznawcami. Od początku naszego istnienia pracujemy intensywnie i, co najważniejsze, efektywnie, możemy się bowiem pochwalić następującymi osiągnięciami: w grudniu 2010 r. zorganizowaliśmy ogólnopolską konferencję naukową pt.: „Skandal w literaturze XIX i XX wieku”, której efektem będzie też publikacja, w styczniu tego roku współorganizowaliśmy ogólnopolską konferencję naukową pt.: „Konfrontacje w języku i literaturze”, a pod koniec marca ukazała się nasza książka zatytułowana: „Znane zapomniane. Z literatury polskiej XIX i XX wieku” pod redakcją prezesa naszego Koła, Katarzyny Eremus oraz naszego opiekuna naukowego, profesora Tadeusza Linknera. Obecnie pracujemy nad kolejną publikacją, natomiast na kolejny, zimowy semestr, planujemy następną konferencję naukową.
Dzięki istnieniu naszego Koła młodzi doktoranci mają szansę na rozwój własnych zainteresowań naukowych oraz, co ważne, na zaprezentowanie swoich dokonań szerszej publiczności.
Zainteresowanych działalnością Koła zapraszamy na naszą stronę internetową: http://epicusfuror.blog4u.pl/
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Importer Importowicz
Treść wprowadzona przez: Import Importowicz