Rekrutacja 2023/2024

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2023-02-03

NA WYJAZDY STUDENTÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

NA SEMESTR ZIMOWY 2023/2024

DO CHORWACJI, DO:

• OSIJEKA – Sveučilište J. J. Strossmayera: Filozofski fakultet: 2 miejsca,
  • ZADARU Sveučilište u Zadru – Filozofski fakultet – Odjel za kroatistiku: 2 miejsca,
  • SPLITU – Sveučilište u Splitu – Filozofski fakultet: 2 miejsca (z programu SEA-EU);

DO SERBII, DO:

• NOWEGO SADUUniverzitet u Nišu – Filozofski fakultet: 2 miejsca,
  • NISZU – Univerzitet u Novom Sadu – Filozofski fakultet: 2 miejsca;

U W A G A: Rekrutacja dotyczy studentów grup chorwackich (Chorwacja) i serbskich (Serbia) obecnego II roku oraz I roku studiów licencjackich slawistyki i studiów bałkańskich!!!

Przebieg rekrutacji oraz kryteria stawiane kandydatom:

1. przesłanie skanów w PDF-ie na adres: agnieszka.bielinska@ug.edu.pl

od 3 lutego do 27 lutego 2023 r.:

1. formularza zgłoszeniowego wypełnionego komputerowo – UWAGA: warunkiem niezbędnym jest uzyskanie wysokiej oceny z PNJCh/PNJS w sem. zimowym 2022/2023 – nie niższej niż 4,0;
    2. oświadczenia o zaliczeniu semestru zimowego 2022/2023;
    3. wypełnionego komputerowo, wydrukowanego dwustronnie i podpisanego z obu stron „Formularza Stypendysty Erasmus+”, BEZ NAZWY UCZELNI PARTNERSKIEJ;

Kryteria oceny: średnia ocen podanych w formularzu zgłoszeniowym: max. 50 pkt., uzasadnienie wyjazdu i plan jego wykorzystania: max. 20 pkt; rozmowa kwalifikacyjna: max. 50 pkt.

UWAGA: W przypadku otrzymywania stypendium socjalnego należy dołączyć stosowne (i aktualne!). zaświadczenie z dziekanatu.

Wszystkie niezbędne formularze i oświadczenia dostępne są na stronie internetowej Zakładu w zakładce Erasmus+>Outgoing students>Ogłoszenia oraz w zespole „slawistyka i studia bałkańskie – stypendia Erasmus” w programie MS Teams.

1. złożenie w sekretariacie Zakładu oryginału formularza stypendysty;
  2. 28 lutego 2023 r. ogłoszenie nazwisk osób przyjętych do rozmowy kwalifikacyjnej lub ogłoszenie wyników rekrutacji (w przypadku małej liczby kandydatów Komisja Kwalifikacyjna może odstąpić od rozmowy kwalifikacyjnej).
  3.  2 marca 2023 r., godz. 15:00 rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami w pok. 253.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone tego samego dnia, po rozmowie kwalifikacyjnej.

Wyniki wszystkich etapów rekrutacji zostaną przesłane kandydatom pocztą elektroniczną.

UWAGA!

1. Wyniki rekrutacji (lista osób zakwalifikowanych do wyjazdu oraz lista rezerwowa) przekazywane są do Biura Współpracy Międzynarodowej niezwłocznie po zakończeniu rekrutacji, wobec czego osoby zainteresowane stypendium proszone są o przemyślaną decyzję o zgłoszeniu się do konkursu.

1. O wyjazd mogą ubiegać się studenci, którzy nie wykorzystali tzw. „kapitału mobilności”, czyli 12 miesięcy mobilności (studia, praktyki) na każdym poziomie studiów (studia licencjackie i magisterskie liczone są osobno).
  2. Stawki miesięczne określone przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ wynoszą: dla Chorwacji i Serbii 600 euro. Dodatek socjalny/dodatek dla osób z niepełnosprawnością wynosi miesięcznie 250 euro.
  3. Szczegółowe informacje dot. rekrutacji oraz wyjazdów na stypendia dostępne są w ww. zespole w programie MS Teams.
  4. Informacje dotyczące wyjazdów na studia w ramach Prgoramu Erasmus w UG dostępne są na tej stronie.

mgr Agnieszka Bielińska

Koordynator Programu ERASMUS

Zakład Slawistyki i Studiów Bałkańskich

e-mail: agnieszka.bielinska@ug.edu.pl