Odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Z Języka Rosyjskiego Literatury I Kultury

2 kwietnia 2014 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom I etapu III Międzynarodowej Olimpiady z Języka Rosyjskiego Literatury i Kultury organizowanej przez Katadrę Pragmatyki Komunikacji i Akwizycji Języka Instytutu Filologii Wschodniosłowianskiej przy współpracy z Bałtyckim Federalnym Uniwersytetem im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie.

Sześciu studentów Uniwersytetu Gdańskiego, którzy  uzyskali najlepsze wyniki w Ietapie konkursu, będzie reprezentowało nasz Uniwersytet w II etapie Olimpiady 15-16 maja w Kaliningradzie. Są to: Katarzyna Andrzejak, Przemysław Kleniewski, Olena Klewina, Weronika Słowik, Aleksandra Wrzosek, Olesia Wyrostek.

Laureaci  Olimpiady na III poziomie zaawansowania:
  • I miejsce Olena Klewina studentka I roku filologii rosyjskiej
  • II miejsceOlesia Wyrostek studentka I roku filologii rosyjskiej (II stopień)

Laureaci  Olimpiady na II poziomie zaawansowania:
  • I miejsce  – Weronika Słowik studentka I roku filologii rosyjskiej (II stopień)
  • II miejsce  –  Aleksandra Wrzosek studentka III roku filologii rosyjskiej
  • III miejsceDagmara Grzesiak studentka II roku filologii rosyjskiej (II stopień)
  • Wyróżnienia: Stanisława Budzisz-Cysewska, Julia Narwosz, Agnieszka Niedbalska, Grażyna Sinkiewicz
Laureaci  Olimpiady na I poziomie zaawansowania:
  • I miejsce –  Przemysław Kleniewski student II roku filologii rosyjskiej
  • II miejsce –  Katarzyna Andrzejak  studentka II roku rosjoznawstwa
  • III miejsce  –  Alicja Wierzbicka studentka II roku rosjoznawstwa