Wiosenne warsztaty kulturoznawcze

Pracownicy Katedry Kulturoznawstwa zorganizowali dla uczniów trójmiejskich szkół średnich warsztaty kulturoznawcze. Odbyły się one w czwartek, 13 marca br. Zaproponowany program warsztatów obejmował bardzo szeroki zakres zagadnień z zakresu kultury, sztuki i życia społecznego. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z podstaw technik teatralnych i filmowych. W ich ramach, pod kierunkiem dr Barbary Forysiewicz, można było przećwiczyć krótką scenę teatralną. Zespół filmowy pod kierunkiem dra Sebastiana Konefała przeszkalał i pomagał zrealizować małą etiudę filmową. Równie duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia z antropologii Amazonii prowadzone przez dr Aleksandrę Wierucką oraz nauka analizy sposobów postrzegania przestrzeni przez człowieka prowadzona przez dr Magdalenę Sachę. Antropologicznej i filozoficznej analizy reklam wizualnych można było się nauczyć pod kierunkiem dra Zbyszka Dymarskiego. Z kolei prof. dr hab.  Jerzy Szyłak i autorzy wydanego w marcu komiksu o początkach Gdyni (dr Elżbieta Żukowska,  Jakub Babczyński i Łukasz Godlewski) uczyli licealistów sztuki tworzenia komiksów.
Na zakończenie, wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali folder o kulturoznawstwie na Uniwersytecie Gdańskim.
W sumie, w dwunastu warsztatach wzięło udział ponad dwustu licealistów z Gdańska, Gdyni i Sopotu. W przygotowaniu i przeprowadzeniu warsztatów, pracowników kulturoznawstwa, wspierali członkowie działających przy Katedrze studenckich kół naukowych: LeMonada, Mozaika i Paradygmat.
Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 20. Marzec 2014 - 10:54; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Listopad 2022 - 13:26; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski