Zapraszamy na uroczyste zakończenie Roku Herdera 2023‒2024 w piątek 10 maja 2024 r.

Logo Roku Herdera

Fundacja im. Johanna Gottfrieda Herdera, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD), Centrum Herdera oraz Instytut Filologii Germańskiej zapraszają na uroczyste zakończenie obchodów Roku Herdera 20232024 na Uniwersytecie Gdańskim. Spotkanie, w którym wezmą m.in. udział byli stypendyści DAAD z uczelni z Pomorza, odbędzie się w piątek 10 maja br. w godz. 11.30‒17.45 w sali 21 w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego UG. Otworzy je Konsul Generalna Niemiec, Pani Cornelia Pieper. Następnie prof. Peter Arnds, dyrektor Comparative Literatura and Literary Translation w Trinity College, Dublin wygłosi wykład na temat: „Węgorze, szczury, kumaki i nie tylko: bestiariusz polityczny Grassa a literatura światowa”. Wykład odbędzie się w języku niemieckim, a uczestnicy będą mogli skorzystać z pisemnego przekładu jego skróconej wersji. O godz. 14.45 Dr. Dagmar Knorr z Uniwersytetu Leuphana w Lüneburgu wygłosi wykład w języku niemieckim na temat „Konstruktives Textfeedback und der Umgang mit sprachlichen Normabweichungen“. Ostatnim punktem programu będzie o godz. 16.15 wieczór autorski Danieli Dröscher (pisarki nominowanej w 2022 r. do Niemieckiej Nagrody Książkowej) i Marcela Krögera („pisarza miejskiego” w Olsztynie).

Plakat wydarzenia

Prof. Peter Arnds

Dr. Dagmar Knorr

Daniela Dröscher