FAQ. Przewodnik po zasadach rozliczania projektów dla młodych naukowców | Wydział Filologiczny

FAQ. Przewodnik po zasadach rozliczania projektu

• Jakie są zasady dofinansania i rozliczania projektów dla młodych naukowców i doktorantów?
  • Do kiedy mogą być wydatkowane i rozliczone środki z grantów dla doktorantów i młodych naukowców?

Najpóźniej do 15 grudnia 2016 roku. Wszystkie faktury muszą być wystawione w 2016 roku. Faktury wystawione później nie będą mogły być rozliczone z grantu.

• Do kiedy należy przedstawić sprawozdanie z wykorzystania grantu?

Do 15 stycznia 2017 w formie elektronicznej pod adresem e-mail: j.jeznach@ug.edu.pl, i papierowej z własnoręcznym podpisem według załączonego wzoru sprawozdania.

• Gdzie składać faktury?

U p. mgr Jolanty Jeznach w dni powszednie w godz. od 8.00 do 15.00 w budynku Wydziału Filologicznego. Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51, p. 015, e-mail: j.jeznach@ug.edu.pl, tel. 58 523 30 14.

• Jak opisywać faktury?

Fakturę należy opatrzyć na rewersie u góry strony imieniem i nazwiskiem oraz numerem grantu, a także numerem własnego konta, jeśli faktura została zapłacona gotówką lub przelewem. Jeśli faktura została zapłacona przelewem z własnego konta do faktury należy dołączyć potwierdzenie przelewu. Faktury nieopisane nie będą przyjmowane do rozliczenia.

• Na kogo powinny być wystawione faktury?

Wyłącznie na Uniwersytet Gdański, ul. Jana Bażyńskiego 8, 80-309 Gdańsk NIP 584-020-32-39. Faktury wystawione nazwisko i adres doktoranta nie mogą być rozliczone.

• Gdzie kupować książki?

książki zagraniczne - Tomasz Zaród DolnySlask.com Agencja Internetowa

książki krajowe - Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw AZYMUT Sp. z o.o.

• Co zrobić jeśli książki nie ma we wskazanych powyżej  księgarniach?

Wystąpić do Zastępcy Kierownika Działu Zamówień Publicznych kierującego Sekcją Realizacji Umów mgr Jacka Jętczaka (pisemne lub mailowo: rekjj@ug.edu.pl) z prośbą o zaopiniowanie trybu wydatkowania środków na zakup książki. Dział Zamówień Publicznych określi prawidłową podstawę prawną - najczęściej będzie to art. 4. pkt. 8 Pzp. Gdyby ktoś kupował większą ilość książek, których wartość przekraczałaby 14.000 euro byłby to art. 67. Dział Zamówień Publicznych udzieli wówczas informacji co trybu do dalszego postępowania.

• Gdzie kupować materiały biurowe?

W Sklepie Internetowym Uniwersytetu Gdańskiego. Dostęp do Sklepu Internetowego UG mają Sekretariaty Instytutów i Katedr.

• Czy na każdy wyjazd naukowy krajowy i zagraniczny w ramach grantu musi być pisemna zgoda Dziekana Wydziału?

Tak. O zgodę na wyjazd należy uzyskać przed wyjazdem zgodę od Dziekana Wydziału na piśmie.

• Czy Uniwersytet może dokonać przedpłaty na konferencję?

Tak. Należy w tym celu wypełnić druk przedpłaty na konferencję i przedstawić go do podpisu Dziekana Wydziału.

• Gdzie kupować bilety kolejowe?
  • Czy można użyć własnego samochodu do podróży służbowej?

Przed wyjazdem należy uzyskać zgodę na użycie własnego samochodu do celów służbowych od Prorektora ds. Nauki, a następnie podpisać w Dziale Transportu umowę w tej sprawie. Dział Transportu nalicza wówczas ryczałt za podróż tzw. kilometówkę. Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Gdańskiego nr 20/R/14 z dnia 21 marca 2014 rokw sprawie warunków ustalania i zasad zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych niebędących własnością Uniwersytetu Gdańskiego.

• Jak załatwić wyjazd zagraniczny i kupować bilety lotnicze?
Wszystkie sprawy wyjazdów zagranicznych należy załatwiać w Sekcji ds. Współpracy z Zagranicą UG, nowy budynek Rektoratu UG, ul. Jana Bażyńskiego 8, V piętro, biura nr 510-512, tel. +48 58 523 31 54 lub wew. 31 54, e-mail: rektc@ug.edu.pl pokój 510.
  • Gdzie pobierać delegacje na wyjazdy krajowe?

Delegację należy pobrać przed wyjazdem! Pracownicy naukowi mogą to zrobić w Sekretariacie Instytutu lub Katedry, a doktoranci u p. mgr Jolanty Jeznach w budynku Wydziału Filologicznego. Neofilologia, ul. Wita Stwosza 51, p. 015 w dni powszednie w godz. 8.00-15.00, tel. 58 523 30 14.

• Jak rozliczyć delegację?

Do pobranej i wypełnionej przed wyjazdem i potwierdzonej w miejscu pobytu delegacji należy dołączyć fakturę za opłatę konferencyjną, fakturę za noclegi, wypełniony rachunek i druk dotyczący diet  (kliknij żeby wydrukować) oraz bilety lub informacje na temat środków i ksztów transportu.

• Czy można kupować aparaturę?

Doktoranci nie mają prawa ze środków grantu kupować aparatury.

Ostatnia modyfikacja: pt., 17.02.2017 r., 14:44
Data publikacji: czw., 03.04.2014 r., 13:31