fbpx Dzień germanisty, lingwisty i tłumacza. Zapraszamy licealistów! | Wydział Filologiczny

Dzień germanisty, lingwisty i tłumacza. Zapraszamy licealistów!

3 kwietnia 2017
Dzień Germanisty, Lingwisty i Tłumacza

ul. Wita Stwosza 51
Instytuty: Filologii Germańskiej oraz Lingwistyki Stosowanej i Translatoryki
Adres: Gdańsk ul. Wita Stwosza 51, I piętro
Kierunki: Filologia germańska, Lingwistyka stosowana i translatoryka
Zapisy na wydarzenia Dnia Germanisty w sekretariacie Instytutu Filologii Germańskiej
Telefon: +48 58 523 30 29 E-mail: sekger@ug.edu.pl
Zapisy na wydarzenia Dnia Lingwisty i Tłumacza w sekretariacie Instytutu Lingwistyki Stosowanej i Translatoryki
Telefon: +48 58 523 30 37 E-mail: d.pokora@ug.edu.pl
9.00-10.00
163
Germanista nauczyciel  dr Magdalena Rozenberg (40 osób)
  • Maski – pokaz slajdów z zajęć „Interkulturowa dydaktyka języka” – dr Magdalena Rozenberg
  • Prezentacja projektu „Mini-Deutsch”. Nauka języka niemieckiego dla 5-latków – dr Magdalena Rozenberg
  • Od Rammsteina na germanistykę. Dlaczego specjalizacja nauczycielska?  – studentka I-I  Aleksandra Pyka
Quiz „Deutschland” – studenci I-II (grupa nauczycielska)

10.10-11.10
170
Germanista badacz – Dominika Janik, Agata Połom (40 osób)
Kariera zawodowa germanisty nie ogranicza się do wyboru pomiędzy pracą nauczyciela lub tłumacza. Reprezentanci Koła Naukowego KOMMERS opowiedzą, jak połączyć pasję do języka niemieckiego z zainteresowaniem historią, polityką, kulturą i sztuką. Dowiesz się:
  • jakie informacje o życiu dawnych mieszkańców Gdańska można odnaleźć zbiorach gdańskich dokumentów życia społecznego
  • jak w pracy germanisty wykorzystywać wiedzę z innych dziedzin nauki
  • z jakimi wyzwaniami musi się zmierzyć naukowiec badający historyczne dokumenty.
Odnajdziesz w sobie żyłkę detektywa lub odkrywcy historii i zmierzysz się z interpretacją dokumentów sprzed dziesiątek lat.
11.20-12.20
266
Moc w języku, czyli o tym, co to jest lingwistyka stosowana  dr Grzegorz Grzegorczyk
Celem i wartością warsztatu jest wskazanie Tobie, jak wiele można osiągnąć dla siebie i innych za pomocą tego co i jak mówimy i piszemy. Dowiesz się więc, jak bardzo praktyczny wymiar może mieć studiowanie i świadomość tego, co powszechnie nazywamy językiem.
12.30-13.30
266
What is Modern English? Culture, Society and Language in Britain today – dr Ross Aldridge
This presentation will discuss and explain aspects of non-standard English, such as slang, used in Britain today. Modern variations of British English show the importance of sociolinguistics, culture and identity.

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 roku, 13:41