fbpx Prowadzimy najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Gdańskim! | Wydział Filologiczny

Prowadzimy najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Gdańskim!

z
z "Filologie to najpopularniejsze kierunki". Przeczytaj wywiad Anny Mizery-Nowickiej z dr Eweliną Gutowską-Kozielską, Prodziekan ds. studenckich na Wydziale Filologicznym w "Dzienniku Bałtyckim", 22.09.2016, s. 2.

Najbardziej popularne kierunki studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich na Uniwersytecie Gdańskim to skandynawistyka (Wydział Filologiczny), kryminologia, psychologia, filologia angielska (Wydział Filologiczny), zarzadzanie instytucjami artystycznymi (Wydział Filologiczny) oraz iberystyka (Wydział Filologiczny).

W roku akademickim 2016/2017 na Uniwersytecie Gdańskim można studiować 74 kierunki studiów (w zakresie 220 specjalności) z czego 23 kierunki na Wydziale Filologicznym UG. Kierunki filologiczne, neofilologiczne, kulturoznawcze i menedżerskie prowadzone są przez naszą znakomitą kadrę naukową w zakresie prawie 100 specjalności. Od nowego roku akademickiego w ofercie Wydziału Filologicznego są dwie nowe specjalności: Przetwarzanie języka naturalnego na kierunku Filologia angielska (stacjonarne studia II stopnia). Prowadzona była na nią bezpośrednia rekrutacja oraz Kultura mediów elektronicznych i edycja stron internetowych na I stopniu na kierunku Kulturoznawstwo.

5 z 10 najbardziej popularnych wśród kandydatów kierunków studiów proponowanych przez UG prowadzonych jest na Wydziale Filologicznym*. Są to:

• Skandynawistyka – 10,27 (kandydata na jedno miejsce)
  • Filologia angielska – 8,69
  • Zarządzanie instytucjami artystycznymi (specjalność menedżerska) – 7,53
  • Iberystyka – 7,06
  • Sinologia – 6,83

Powyżej 4 osób na miejsce ubiegało się studia na naszych kierunkach: Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej – 4,52 i Amerykanistyka – 4,34.
Na nowy rok akademicki 2016/2017 Wydział Filologiczny UG przyjął na pierwszy rok studiów ponad 2700 studentów:

• 2090 – na studia stacjonarne I i II stopnia
  • 620 – na studia niestacjonarne I i II stopnia

* Powyższe dane dotyczą wyłącznie studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Stan na 25 lipca 2016 roku.

wtorek, 8 listopada 2016 roku, 13:35