fbpx Polsko-łotewski projekt badawczy SKN Mozaika | Wydział Filologiczny

Polsko-łotewski projekt badawczy SKN Mozaika

z

W dniach 17.05.-10.06 2016 dwoje studentów kulturoznawstwa z SKN Mozaika wraz z opiekunem Koła wzięło udział w międzynarodowym projekcie badawczym w Sikao District, w Tajlandii. Projekt był prowadzony przez badaczy z  University of Latvia w Rydze, Rajamangala University of Technology w Bangkoku, Institute for Environmental Solutions w Rydze oraz z Uniwersytetu Gdańskiego.

Członkowie zespołu prowadzącego projekt reprezentują biologię, ekonomię społeczną i kulturoznawstwo. Nasi studenci poprowadzili wśród mieszkańców małej, rybackiej wioski badania dotyczące znaczenia lasów mangrowych dla lokalnej ekonomii. Podczas badań studenci mieszkali w domach rybaków, prowadzili wywiady i obserwacje oraz na bieżąco wstępnie analizowali dane. W ramach współpracy z biologami określono stopień wykorzystania zasobów lasu mangrowego w codziennych lokalnych praktykach kulturowych i ekonomicznych.

Z badań był prowadzony na bieżąco blog – zapraszamy na stronę koła (http://mozaika.ug.edu.pl/?cat=12) oraz na profil Koła na Facebooku (facebook.com/mozaikaug). Na pełną relację z projektu zapraszamy pod koniec października – informacja o szczegółach będzie dostępna na stronie internetowej Katedry Kulturoznawstwa oraz Koła Naukowego Mozaika.

zzzzzzzzz
wtorek, 14 czerwca 2016 roku, 7:40