fbpx Święto Wydziału Filologicznego 18 czerwca 2016 | Wydział Filologiczny

Święto Wydziału Filologicznego 18 czerwca 2016

z

Święto Wydziału połączone z uroczystością wręczenia dyplomów doktorskich i habilitacyjnych, odbyło się 18 czerwca 2016 roku o godz. 10.00 w Sali Teatralnej budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego w Gdańsku Oliwie, ul. Wita Stwosza 51. Oprócz tradycyjnych promocji doktorskich i wręczenia dyplomów habilitacyjnych: dr hab. Hadrianowi Lankiewiczowi z Katedry Lingwistyki Stosowanej na Wydziale Filologicznym oraz dr hab. Brygidzie Gasztold, Dziekan Wydziału Filologicznego prof. UG, dr hab. Andrzej Ceynowa wręczył nominacje członkom Rady Pracodawców przy Wydziale Filologicznym Uniwerstyetu Gdańskiego. Podczas uroczystości ogłoszono także wyniki konkursu Dziekana Wydziału Filologicznego na projekty studenckich kół naukowych, grup studenckich i studentów indywidualnych:

• I miejsce i nagrodę 2 300 zł otrzymały studentki III roku Filologii polskiej Balbina Hoppe i Sara Gosk, autorki projektu „Wokół Sienkiewicza”.
  • II miejsce i nagroda 1 700 zł zdobyło kulturoznawcze Studenckie Koło Naukowe „Mozaika” za projekt „Badania dawnych praktyk ogrodniczych we wsiach mazowieckich”.

Trzy trzecie miejsca i nagrody po 1 000 zł otrzymały:

• Koło Naukowe Teatrologów „Brikolaż” za projekt „Pracownia młodego humanisty”.
  • Koło Naukowe Logopedów za projekt „Twój głos Twoją siłą”.
  • Koła Naukowe Logopedów za projekt „Uniwersytet Malucha”.
Przewodniczącym i opiekunom kół naukowych oraz wszystkim osobom zaangażowanym w te znakomite projekty serdecznie gratulujemy! Dziekan podziękował w sposób szczególny swoim wieloletnim współpracownikom. Nagrodę specjalną Dziekana Wydziału Filologicznego za wszechstronne kompetencje w pełnieniu funkcji Prodziekana Wydziału Filologicznego i ogromną pracowitość otrzymała Prodziekan ds. Studenckich dwóch minionych kadencji dr Urszula Patocka-Sigłowy. Nagrodę dla najlepszego nauczyciela akademickiego, który w szczególny sposób przyczynił się do rozwoju kontaktów z interesariuszami zewnętrznymi otrzymała prof. UG, dr hab. Izabela Kępka. Laur Filologii dla najlepszego nauczyciela akademickiego przyznany został dr Annie Sockiej z Instytutu Filologii Germańskiej, zaś nagrodę dla najlepszego pracownika administracji otrzymała Joanna Oleszek, prowadząca przewody doktorskie słuchaczy Filologicznych Studiów Doktoranckich. Statuetkę, zaprojektowaną przez gdańską rzeźbiarkę Dobrochnę Surajewską, odebrał kierownik najlepszego zespołu badawczego prof. dr. hab. Stanisław Rosiek realizujący wraz ze swoimi współpracownikami z Pracowni Schulzwskiej prawie dwu milionowy grant na Kalendarz życia, twórczości i recepcji Brunona Schulza.
Część oficjalną zwieńczył wykład Dziekana Elekta prof. UG, dr. hab. Macieja Michalskiego, który przedwakacyjnym nastroju zachęcał nas do uprawiania filologii pozytywnej słowami młodopolskiego poety Kazimierza Przerwy-Tetmajera „Każde twoje słowo słodkie w mym sercu wywołuje dreszcze”.
Uroczystość zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca "Jantar" dedykowany Dziekanowi prof. Andrzejowi Ceynowie, który przy tej okazji został członkiem honorowym zespołu.

Dowiedz się więcej o Święcie Wydziału:

Galeria zdjęć ze Święta Wydziału Filologicznego:
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
czwartek, 23 czerwca 2016 roku, 12:02