fbpx Koncerty na jubileusz gdańskiej Skandynawistyki i Konstyutucji Norweskiej 17 maja 2016 godz. 9.45 | Wydział Filologiczny

17 maja 2016 w Sali Teatralnej  w godz 9.45-11.15

studenci linii norweskiej pod opieką dr Katarzyny Michniewicz-Veisland

będa świętować Dzień Norweskiej Konstytucji.

Zapraszamy serdecznie.

W programie m.in.: norweskie piosenki okolicznościowe, a także prezentacje norweskiej sekcji studenckiego Koła Tłumaczy Literatur Skandynawskich (kierowanej przez prof. Maję Sibińską).

Koncert w wykonaniu duetu norwesko-polskiego: Ragnhild Wesenberg – wiolonczela, Aleksandra Bobrowska - fortepian z okazji 40-lecia gdańskiej Skandynawistyki i urodzin Konstytucji Norwegii odbył się 13 maja o godz. 17.00 w Sali Teatralnej na Wydziale Filologicznym w budynku Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51.

Program:
Ludwig van Beethoven – Sonata f-moll op.57 'Appassionata':
Allegro assai
Andante con moto
Allegro ma non troppo – Presto
(fortepian solo – Aleksandra Bobrowska)
Ludwig van Beethoven – Sonata A-dur op.69
Allegro, ma non tanto
Scherzo. Allegro molto
Adagio cantabile – Allegro vivace
(Ragnhild Wesenberg – wiolonczela, Aleksandra Bobrowska - fortepian)

Ragnhild Eskeland Wesenberg (1989) jak sama przyznaje z humorem, rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli po kilku nieudanych próbach nauki gry na fortepianie. Mimo, iż na początku nie był to jej wymarzony instrument nie wyobraża sobie teraz bycia kimś innym niż wiolonczelistką. Studiowała w Oslo, Manchesterze, Amsterdamie oraz Tromsø, gdzie obecnie mieszka. Występuje zarówno solo jak i kameralnie, uwielbia grać jako muzyk orkiestrowy.

Aleksandra Bobrowska (1988) pochodzi z Gdańska, gdzie powróciła niedawno po czasie studiów w Warszawie, Manchesterze i Genewie. Tak samo jak Ragnhild, występuje zazwyczaj w podwójnej roli – solistki oraz muzyka kameralnego. Występowała na koncertach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji, Austrii, Norwegii, Rosji, Luksemburgu, Hiszpanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz w Chinach.

Ragnhild i Aleksandra grają wspólnie od 2012 roku kiedy wygrały konkurs Barbirolli Prize organizowany przez Royal Northern College of Music w Manchesterze, gdzie obie studiowały.

poniedziałek, 16 maja 2016 roku, 8:33