fbpx 400. rocznica śmierci Williama Szekspira. Happening na Wydziale Filologicznym UG | Wydział Filologiczny

z

Dnia 22 kwietnia o 12.30 przed wejściem na Wydział Filologiczny odbył się niezwykły happening artystyczny w wykonaniu studentów I roku Zarządzania Instytucjami Artystycznymi. Dzień przed 400. rocznicą śmierci Williama Szekspira zorganizowali oni uniwersyteckie święto Mistrza ze Stratfordu. Następnego dnia cały świat opłakłakiwał go. Dlatego w przeddzień tego wydarzenia święto radości połączyło studentów, głosząc pochwałę życia i energii oraz humoru - tak bliskiego angielskiemu pisarzowi.
W przeddzień odbył się zatem artystyczny przemarsz z budynku Wydziału Filologicznego "Humanki" do budynku Neofilologii. Wzorem dawnych aktorów angielskich, którzy zwracali się do władz miasta o zgodę na swoją działalność artystyczną - studenci poprosili władze naszego Wydziału o zezwolenie na odgrywanie Szekspira w naszych progach. Otrzymawszy zezwolenie odegrali przed władzami, wykładowcami i bracią studencką fragment "Snu Nocy Letniej" Szekspira w reż. znakomitego aktora teatru Wybrzeże Floriana Staniewskiego na deskach nowej sali teatralnej (019) w budynku Neofilologii.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Szekspirowskiego.

Galeria zdjęć z parady i spektaklu:
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku, 11:11